Öt izgalmas kerekasztal-beszélgetéssel, öt FlashTalks előadással (20 perces, rövid, mozgalmas előadás), kreatív workshop foglalkozásokkal, ahol a hulladék az alapanyag, illetve esti mozival várják az érdeklődőket Veszprémben, a Hangvillában.
A meetup látogatói a kultúra különböző szektoraiban tevékenykedő, a művészeti, tudományos és akadémiai szféra, valamint a zöld és etikus piaci szereplők képviselőinek beszélgetéseit, előadásait hallgatva megismerkedhetnek a fenntarthatóság, a művészeti élet különböző aspektusaival, illetve választ kaphatnak azokra a kérdésekre is, hogy hogyan kapcsolódik a klímaváltozás és az alkotói munka egymáshoz, mit tehet a művészet a környezetvédelemért és, hogy mire lehet számítani a közeli és távolabbi jövőben a szakemberek szemüvegén át. Többek között olyan hozzáértő szakértők kapcsolódnak be a párbeszédbe, mint Stumpf Kata (szerkesztő, riporter), Sinkovics Ede (trash art művész), Készman József (Ludwig Múzeum, kurátor), Barcza Dániel (MOME, egyetemi oktató).
Az egész napos rendezvényt különböző tematikájú, 50 perces kerekasztal beszélgetésekre bontották. Így alakul a menetrend:
GREEN EDU: generációk a jövőért?
Időpont: 10:20 - 11:30
A művészeti intézményekben a hagyományos módszerek találkoznak a zero waste technikákkal. De vajon hozzájárulhatnak-e az oktatás változásai a nagyobb lépésekhez? Megférnek a régi tanok mellett, az innovatív, fenntartható technológiák? Hogyan jelenik meg a szemléletformálás és a tudatosítás vagy éppen a figyelemfelkeltés a felsőoktatásban?
GREEN ART: ökotudatos alkotás
Időpont: 13:00 - 13:50
A kortárs művek sokasága között vajon van e-helye a “szemétnek” egy galéria falai között? Lehet-e egyáltalán értékes egy hulladékból készített alkotás? Hogyan inspirálják a művészeket a körülöttünk zajló változások és hogy ezek a változások, hogyan hatnak a világunkra. Vajon van kapcsolat a fenntarthatóság, a környezeti változások és a művészet között?
GREEN CULTURE: környezet és kultúra
Időpont: 14:30 - 15:20
Hogyan egyeztethető össze a klasszikus kiállítások és műgyűjtemények világa ezzel az irányzattal, és a trash art alkotásokkal?
A trash art mozgalmat folyamatos fejlődés és rendkívül nagy alkotói szabadság jellemzi. Az évek során és alkotónként is változnak a célok és a célközönség, a “kiállítói” környezet és a technikák, alapanyagok. A kérdés azonban minden esetben felmerülhet: van-e helye egy hulladékból megalkotott műnek a kiállítótérben, vagy köztéri installációk formájában, a galériákon kívül érdemes ezzel a művészeti ágazattal foglalkoznunk? Milyen hatása lehet a fenntarthatóságnak az intézmények, szervezetek kulturális, képzőművészeti igényeire?
GREEN COLLECTION: hulladék vs. művészet
Időpont: 16:00 - 16:50
Neves magyar műgyűjtők olyan kérdéseket vitatnak meg a meetup alkalmával, hogy a műgyűjtésben lehet-e szempont a fenntartható művészet, illetve lehet e műkereskedelmi értéke egy trash art műalkotásnak..?
A beszélgetés során választ kaphatunk olyan kérdésekre, hogy egy gyűjtő, hogyan tudja eldönteni, hogy a szemét pusztán hulladék, vagy az egy művészi szférában is értékelhető műalkotás? Egy gyűjtőnek fontos lehet-e bemutatni és terjeszteni, hogy trash art alkotás van a gyűjteményében, és esetleg ezzel értéket közvetíteni a többi gyűjtő és a társadalom felé?
GREEN DESIGN: ÚjraTervezve
Időpont: 17:40 - 18:30
A fenntartható design fogalma sokkal többet rejt, mint ergonómiai és gazdasági értelemben jól funkcionáló környezettudatos terméktervezést. De mikor beszélhetünk fenntartható tervezésről valójában?
Ha a fenntarthatóság, az innovatív technológiák, az organikus anyagok és a társadalmi felelősségvállalás kerül a designkultúra középpontjába, akkor fenntartható designról beszélünk.
Kapcsolódj be Te is! Érdemes lesz követni a HybridCycle Facebook-oldalát és a Facebook-eseményt az újdonságokért illetve további információért! Sok érdekességgel, meglepetésekkel, nyereményjátékkal is készülnek november 25-ig. A program látogatása ingyenes.