Ennek érdekében az intézmény folyamatosan törekszik olyan együttműködések kialakítására a térség meghatározó szereplőivel, amelyekben egymást kölcsönösen segítve végezhetik tevékenységeiket a fenntarthatóbb jövő érdekében. Ebben a szellemben került sor a Pannon Egyetem és az Eötvös Károly Megyei Könyvtár közötti megállapodás aláírására.
Abonyi János, a Pannon Egyetem rektorhelyettese köszöntőjében kiemelte, a Pannon Egyetem legfontosabb küldetése, hogy a közjó fejlesztéséhez járuljon hozzá. „A mai időszakban ez egyre kritikusabb feladat, egyre komolyabb gazdasági, társadalmi és technikai jellegű problémákkal szembesülünk, amelyekre nemcsak fel kell hívnunk a figyelmet, de megoldást is kell kínálnunk. A közjó szolgálata kapcsán pedig nagyon fontos, hogy ezt ne csak a nemzetközi közösség érdekében, hanem a szűkebb környezetünk támogatására is használjuk. Ennek nagyon jó példája ez az együttműködési megállapodás.” – tette hozzá Abonyi János.
Baranyai Tamás, az Eötvös Károly Megyei Könyvtár igazgatója hozzátette, a könyvtárban a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt keretében több olyan fejlesztés is megvalósul, amely előrébb viszi az intézményt. „Az elmúlt években is szorosan együtt tudtunk működni a Pannon Egyetemmel, főként oktatási és kulturális témákban. Kifejezetten örülök annak, hogy a mostani megállapodás által egy kicsit talán még a kutatás-fejlesztésbe is bekapcsolódhatunk.” – emelte ki Baranyai Tamás.
Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja elmondta, az intézmény nagyon büszke arra, hogy számos piaci partnerrel, társadalmi szereplőkkel folytat együttműködést, de különösen fontos az egyetem életében, hogy ezek az együttműködések valóban szolgálják a mindennapi életünket. „Az egyetemünk a nemzetközi rankingekben nagyon jó eredményeket ér el, a világ egyetemei között a felső 5-6 százalékban vagyunk. Vétek lenne, ha ez a tudás, ami a birtokunkban van, nem hasznosulna a gyakorlatban. Nagyon örülök, hogy együttműködünk a könyvtárral, legjobb tudásunk szerint átvilágítjuk annak működését fenntarthatósági szempontból, és olyan megoldásokat javaslunk majd, amelyekkel hatékonyabban és zöldebben tudnak majd működni.” – tette hozzá Csillag Zsolt.
A Pannon Egyetem legutóbb a Veszprémi Törvényszékkel kötött hasonló megállapodást. Az egyetem célja, hogy minél többen tartsanak igényt a régióban működő intézmények közül a fenntarthatósági átvilágításra, amelyet az egyetem kínál.