Először is fontos leszögezni: az angol ufo betűszó jelentése azonosítatlan repülő tárgy, tehát önmagában az, hogy az amerikai hadsereg ufók kilövéséről nyilatkozik, még nem jelent földönkívüli beavatkozást, csupán azt, hogy volt valami a levegőben, amiről nem tudták megállapítani, mi lehet – ezért, biztos ami biztos, felrobbantották.
Ebben a hónapban már negyedik alkalommal vetették be az amerikai vadászrepülőket a hazai légtérben. Elsőként egy kínai meteorológiai ballont szedtek le, ami az USA fölé sodródott – a kínaiak állították, hogy az eszköz tudományos célokat szolgált és véletlenül keveredett az amerikai kontinens fölé. Az amerikaiak inkább kémeszköznek gondolták, és likvidálták. Az incidens után alaposabban is körülnéztek a légterükben hasonló, kisebb ballonok és drónok után kutatva, és találtak is három további objektumot, amiket vadászrepülőkkel lőttek le.
Glen VanHerck tábornok vasárnapi nyilatkozatában hangsúlyozta: nem véletlenül használták az objektum szót, az általuk mintegy hatezer méter magasságban talált, kis méretű, nyolcszög alakú tárgyak határozottan nem ballonok voltak. A roncsok felderítése és vizsgálata közelebb vihet az igazsághoz, egyelőre azonban a kutatócsapatok nem találták meg a maradványokat. A BBC híradásaiban elhangzott, hogy a hadsereg sem az eszközök célját, sem azok működési elvét nem sejti, nem értik, mi tartotta a levegőben ezeket a tárgyakat.
Arra az újságírói felvetésre, hogy földönkívüli eredetű eszközökről lehet-e szó, a tábornok annyit válaszolt, hogy egyelőre semmilyen lehetőséget nem zárnak ki. Érdekes kérdéseket vetne fel az is, amennyiben kiderülne, hogy valamelyik másik állam keze van a dologban: ez ugyanis azt jelentené, hogy valamelyik kormány olyan technológiával rendelkezik, amitől még az amerikaiak is csak vakargatják a fejüket.