Az áprilistól júniusig terjedő időszak eseményeiről szerdán tartottak sajtótájékoztatót a Vass László Gyűjteményben.
Grászli Bernadett, a Művészetek Háza igazgatója a nemzetközi eseményekre hívta fel a figyelmet. Április 22-én nyitják meg a Sakura című kiállítást a Dubniczay-palotában, ahol Révész Anna Japánban született festőművész akvarellképeit és Tóth-Vásárhelyi Réka fából készült, a japán kultúrában különleges jelentőséggel bíró babáit láthatja a közönség. Május 19-én brazil művészek alkotásain keresztül pillanthatunk be a brazil divat és dizájn világába. Aznap este igazi nemzetközi zenei csemege, a Madras Special zenekar jazzkoncertje várja a látogatókat: Ramesh Shotham indiai zenész az iráni származású Reza Askarival, a német Sebastian Müllerrel és a budapesti Lantos Zoltánnal alkotja az együttest.
Ebben a negyedévben új helyszínnel gazdagodik az intézmény: júniusban megnyit az egykori Simoga-istállóban kialakított FXR kiállítótér és médialabor, amit június 17-én izgalmas, négyfalas immerzív vetítéssel avatnak fel.
Claudia Küssel, a FOTÓ AIR – Artist in residence kurátora a Europe Archive programra hívta fel a figyelmet. Eric Kessels és Thomas Mainlaender egy kollektív európai emléktárat kívánnak létrehozni. Lelkes gyűjtők, akik a bolhapiacokat járják, ezekre úgy tekintenek, mint a történelem szűrőire, amik összegyűjtik a múlt maradványait újraelosztás céljából. A bolhapiac azonban eltűnőfélben lévő jelenség, és ezzel együtt a tárgyakhoz kapcsolódó történetek is eltűnnek – ezt próbálja meg a projekt kiküszöbölni. A gyűjtőpáros a veszprémi lengyel piacon, sümegi kis üzletekben, a devecseri és budapesti ecserin vadászott tárgyakra, ezek adják majd a június 22-én a Dubniczay-házban nyíló kiállítás súlypontját.
Április 15-én a Magyar Nemzeti Bank gyűjteményéből nyílik kiállítás Folyékony időszeletek címmel – ezt már Hamvai Kinga, a Magyar Nemzeti Bank Művészeti Divízió operatív vezetője közölte. A tárlat az MNB gyűjteményének női alkotóira fókuszál, a neoavantgard generáció mellett a legfiatalabb művészek munkáit láthatjuk majd a Dubniczay-palotában. A kiállításhoz több kísérőprogram, kurátori vezetések, múzeumpedagógiai foglalkozások is kapcsolódnak.
Az irodalmi programokról Varga Richárd , a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. kulturális projektmenedzsere és Kilián László, a Művészetek Háza irodalmi programjainak vezetője számoltak be. Június 13-án mutatják be Korinek Janka Szélkerék című bemutatkozó kötetét az Aris Pars Prima Laborum sorozat részeként a Dubniczay-palotában. A Gizella-napok keretében lengyel, francia, észt és sepsiszentgyörgyi szerzőket látnak vendégül, akikkel irodalmi sétákon és irodalmi bemutatókon vehetünk részt.
A kora nyári időszakban több nagyobb, hagyományos eseménysorozatot is megszerveznek, így Veszprém idén is csatlakozik az Ünnepi Könyvhéthez valamint a Múzeumok Éjszakájához. Ezek pontos részleteiről későbbre ígértek tájékoztatást a szervezők.