A 36. OTDK FiFöMa ünnepélyes megnyitóján Gelencsér András a Pannon Egyetem rektora, a 36. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció ügyvezető elnöke köszöntőjében elmondta, általánosságban a felsőoktatás kiemelt célja, hogy a természettudományokat és a matematikát népszerűsítse. – Ez a tudományterület Egyetemünk számára is rendkívül fontos, a reális fenntarthatóságot tűzte ki zászlajául, és a fizika, földtudományok és matematika szorosan kapcsolódik ehhez a területhez – tette hozzá.
Weiszburg Tamás, az OTDT elnöke elmondta, a Pannon Egyetem jogelődje a Veszprémi Egyetem fantasztikus szerepet játszik az OTDK történelmében. - 1951-ben két egyetem volt, aki támogatta a kitörést a szellemi uniformalizmusból, amit az akkori felsőoktatás megkövetelt. Az egyik a legrégebbi egyetem az országban, az ELTE, a másik pedig, ezt kevesen tudják, de az akkor alapított Veszprémi Egyetem volt.
Horváth Ákos az OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció szakmai bizottságának elnöke rámutatott arra, hogy a jelenlévő diákok már azzal nyertesekké váltak, hogy eljutottak idáig, tudományos munkájuk magas szintjét bemutathatják, és gazdagodhatnak az OTDK nyújtotta lehetőségekkel. Zoboky Tamás, a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft Model Review Group alelnöke, a konferencia arany fokozatú támogatójának képviselője köszöntőjében kitért arra, hogy a jelenlévő versenyzők dicséretes elhivatottságáról tesz tanúbizonyságot az, hogy részt vesznek az OTDK-n.
Birkner Zoltán, a Pannon Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke beszédében kiemelte, a tudományos felkészültség mellett a bátorság az a jellemvonás, ami sikerre viheti az embert az életben. – Azok, akik a legmesszebbre jutottak az életben, általában bírnak a tudományos megalapozottság és tudás mélységével és bírnak a vállalkozók bátorságával. Hogyha ezt tudják önmagukban ötvözni az itt ülő hallgatók, akkor a jövő „Elon Musk”-jaival állunk szemben.
Az esemény végén Máthé Marcell Tibor, az ELTE PhD hallgatója vehette át a Roska Tamás Tudományos díjat.