9°C
9°C

Pünkösdkor is futottak

2023. május 30. 15:47
A Négy évszak, öt futás elnevezésű sportos rendezvénysorozat újabb alkalmával, ezúttal pünkösdkor húzták fel sokan a futócipőjüket, hogy kellemes időben teljesítsék a távokat.

Legutoljára húsvétkor találkoztak a futás szerelmesei Veszprémben, akkor a hagyományos Locsolófutás keretében vágtak neki az 5, 10 és 15 km-es távoknak.

Ahogy korábban mi is írtunk róla, a négy évszak alatt ötször szerveznek majd nagyobb közösségi futóversenyeket Veszprémben, ennek volt a következő állomása a mostani alkalom.

Ahogy Tehel Tibortól, a sportesemény főszervezőjétől megtudtuk, 75 felnőtt és 45 gyermek indult a különböző távokon, azaz most is 100-nál több embert sikerült megmozgatni.

Az abszolútban Zsetnyai Àkos és Simon Varga Fanni győzedelmeskedett. Ők az SVSE versenyzői.

A második helyet Mireider Gergő (Vedac) és Homor Hanna (Vedac) szerezte meg. A férfiaknâl Gyarmati Màrton is màsodik lett, mivel holtverseny alakult ki, hatalmas csatàban. Ő a Honvéd Szondi SE versenyzője.