- Ez a dátum nem csak történelem. Magyarország legnagyobb változása következett be 1920. június 4.-én. Trianon miatt megcsonkult az ország és ez az élet minden területén érzékeltette hatását. A magyar nemzet rokoni viszonyai szakadtak szét azzal, hogy több település a határ másik oldalára került. A magyarság számára eltávolodott egymástól a haza és a nemzet. Az etnikai sokszínűségeinkkel együtt mondhatjuk magunkat magyarnak. Éppen ezért, kiállításunknak nemcsak szaktudományos olvasata van. Láthatjuk azokat a személyeket, akik érdekeltek voltak a trianoni döntés meghozatalában. Mindezt nem pusztán történelmi adatokkal és térképpel mutatjuk be, hanem a döntés ellen született nyomdai termékekkel, képeslapokkal idézzük fel az akkori gondolatvilágot. Ezekkel a szavakkal köszöntötte dr. Limbacher Gábor múzeumigazgató a vendégeket.
A békediktátum aláírásának évfordulóján Máté P. Gábor színművész Babits Mihály sorait szavalta el az Emlékezzünk! 1920 kiállítás megnyitójána Laczkó Dezső Múzeumban. Az újságban közzétett felhívásra sokan kölcsönöztek a megemlékezés képei közül.
A tárgykölcsönzést segítette Huszár István, Mihalovicsné dr. Lengyel Alojzia, Rainer Pál, Szakács Tibor, Trombitás Zoltán és Szatmári Zoltánné Mátravölgyi Erzsébet.
Az ünnepélyes aktuson előadásokat hallhattak az érdeklődök Nagy István történésztől és Rainer Pál régésztől. Ezt követően került sor az iskoláknak meghirdetett Trianon-vetélkedő eredményhirdetésére és díjazására.