Az elektromos bringákat a város tíz pontján lévő dokkoló állomásokból kölcsönözhetjük majd ki, és az ilyen állomásokon adhatjuk le őket. Lehetőség lesz alkalmi – napi, 3 napos vagy heti – jegyek vagy hosszú távú, fél illetve egy éves bérletek váltására is. Akár jeggyel, akár bérlettel indítjuk a kölcsönzést, az első fél óra használat minden alkalommal felármentes, ezt követően pedig minden megkezdett fél óra ötszáz forintba kerül (a megváltott jegy vagy bérlet árán felül). Jegyeket online vagy a dokkolóállomások automatájában is válthatunk, bérletet viszont csak a V-Busz értékesítőpontján szerezhetünk be.
A bérletként szolgáló plasztikkártyát elég hozzáérinteni a kerékpártároló oszlopához, és máris használhatjuk a kiválasztott biciklit. Beállíthatjuk az elektromos rásegítés erősségét, az ülésmagasságot, és hét fokozatú váltóval is felszerelték a magyar gyártmányú járgányokat, így tényleg mindenki megtalálhatja a saját ritmusát. Polgári István, a rendszert üzemeltető V-Busz vezérigazgatója ezzel kapcsolatban megjegyezte: aki még nem használt elektromos kerékpárt, azt meglepetésként éri majd az élmény, a rásegítő villanymotor ugyanis tényleg “kiegyenesíti” a város szintkülönbségeit, és izzadtság nélkül közlekedhetünk akár a Séd-völgyből a Haszkovóra vezető kaptatókon is.
Természetesen lehetőség van arra is, hogy teljesen kikapcsoljuk az elektromos rásegítést, és a hagyományos módon, pusztán emberi erővel, “sportos üzemmódban” tekerjünk. A kerékpárokon kosarat is találunk, valamint egy lakatot: tehát például bevásárláshoz is használhatjuk, hiszen leköthetjük egy villanyoszlophoz vagy kerítéshez, amíg befutunk a pékségbe, így nem kell attól tartanunk, hogy valaki eltolja a biciklit, miközben a mi óránk ketyeg.
Bárnyi Mária alpolgármester pénteken elárulta, hogy a rendszert két kerékpáros projekt, a bándi és a felsőörsi kerékpárutak maradványösszegeiből alakították ki. A rendszert a T-Systems szakmai együttműködésével hozták létre, a bringákat magyar cég, az esztergomi Neuzer gyártotta, a karbantartásukért és javításukért pedig a Nelson Bike felel. Az alpolgármester megjegyezte: bízik benne, hogy népszerű lesz az új közlekedési lehetőség, és lesz mód a hálózat bővítésére is – egy új dokkoló állomás mindenképpen érkezik még az idén, a vasútállomáshoz.
Porga Gyula polgármester rámutatott, hogy a város élhetőségét nagyban befolyásolják a közlekedési lehetőségek, így fontos szempont, hogy a veszprémiek a lehető leggyorsabban, legolcsóbban és leginkább környezetbarát módon tudjanak közlekedni a városon belül. Ráadásul az idén igazán indokolt a lehetőségek bővítése, hiszen az Európa Kulturális Fővárosa évad miatt rengeteg turista is érkezik hozzánk. A polgármester megjegyezte: valahányszor új kerékpárút szakaszt építettek a városban, mindig érezhetően megnőtt a bringások száma, így bízik abban, hogy a V-Bike jelentette új lehetőség is sokakat csábít majd két kerékre.
A V-Bike bérletek a V-Busz ügyfélszolgálatán, a Kereszt utcában válthatók meg a rendszer indulásától, vagyis július elsejétől kezdve. A bérletek nem a naptári évhez igazodnak, hanem a vásárlás napjától kezdve egy illetve fél éven át használhatók.