A Veszprémi Petőfi Színház vasárnap délutáni évadzáró társulati ülésén a közönség voksai alapján Csarnóy Zsuzsanna vehette át a legkedveltebb színésznek járó Petőfi-díjat, a dolgozók szavazatai szerint pedig Mojzes Gabriella kárpitos és varrónő tette a legtöbbet az intézményért, ezért ő érdemelte ki a Latinovits-díjat.
- Nagyon szép, élménygazdag, sikeres évadot zárhat a társulat - többek közötte erről beszélt Oberfrank Pál, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója. Évadértékelőjében visszaemlékezett arra, Bujtor István halála napján, rendkívüli körülmények között született meg az évad egyik legsikeresebb előadása, a Régimódi történet. Az akkor tapasztalt társulati erő, elszántság az egész szezonra jellemző volt, és ez eredményezte azt, hogy jó évadot zárhat a teátrum, erre minden dolgozó büszke lehet.
Oberfrank Pál - aki február 1-től tölti be az igazgatói posztot - megköszönte, hogy a társulat jó szívvel fogadta, és az elmúlt hónapok tapasztalatai is azt mutatják számára, mindenkivel együtt tud dolgozni, s így kívánja folytatni a megkezdett utat. A jövőben is törekszik arra, hogy még az eddigieknél is jobb, magasabb színvonalú előadások szülessenek, amire büszke lehet a megye és a város közönsége. Elmondta, a Veszprémi Petőfi Színházban ebben az évadban 236 előadás tartottak, ez harminchattal több, mint az előző szezonban. Az össznézőszám a nyári színházi előadásokkal együtt eléri a 90 ezret, ami megközelítőleg ötezerrel jelent több nézőt, mint tavaly ilyenkor. A legtöbbet játszott előadás idén a a szolnoki vándorfesztiválon díjat nyert Régimódi történet volt, ezt 25-ször tűzte műsorára a színház.
Eperjes Károly, a Veszprémi Petőfi színház művészeti tanácsadója úgy fogalmazott, nehéz, de szép évadot zárhat a teátrum, sok fantasztikus pillanattal együtt. Számára A bugyogó című vígjáték volt az első számú szakmai kedvenc az évadban, ugyanakkor elismerte, a produkció és annak fogadtatása nem találkozott a nézői igényekkel. -Egy fokkal nehezebb lesz a következő évadunk, mint az előző, de bízom abban, hogy a nézők jönnek velünk-mondta Eperjes Károly.
Horváth Lászlóné, a színház gazdasági csoportvezetője az évadzárón többek között arról beszélt, hogy a nehéz finanszirozási helyzetben jól teljesített a színház, ám várhatóan újabb megszorítások következnek, ami további fegyelemezett gazdálkodást követel az intézménytől.
Talabér Márta, a Veszprém megyei közgyűlés alelnöke hangsúlyozta: továbbra is meg tudja erősíteni azt, amit már az előző évad végén is mondott, a megye büszke a színházára. Az alelnök hangsúlyozta, hogy Oberfrank Pál kinevezése a folyamatosságra garancia és biztosíték arra, hogy Eperjes Károllyal együtt a megkezdett úton halad tovább az intézmény.
-A színház visszacsalogatta a nézőket, elnyerte bizalmukat, s jó úton halad, hogy olyan országos hírű legyen, akár régen a kaposvári színház-mondta Talabér Márta.
Debreczenyi János Veszprém polgármestere szintén köszönetet mondott a társulatnak, minden dolgozónak az elmúlt évad sikereiért, s biztosította az intézményt a város támogatásáról.
A évadzárón Tóth Attila, a színház szakszervezti titkára adott át jutalmakat a jubiláló közalkalmazottaknak. Kellerné Egresi Zsuzsanna értékesítési vezető és Ozsváth Ildikó patinázó 15 éve, Némethné Kleska Zsuzsanna főpénztáros, Pelles Andrea kelléktár-vezető és Öcsi Béla hangmérnök 20 éve, Szentmiklósi Ildikó ügyelő pedig 30 éve dolgozik a színházban. A szakszervezeti vezető köszöntötte a társulattól a Pesti Magyar Színházhoz távozó Gula Péter színművészt és a nyugdíjba vonuló Kiss György karbantartót.
Az évadzáró társulati ülés végén Oberfrank Pál igazgató Petőfi-díjat adott át Csarnóy Zsuzsanna színművésznek és Latinovits-díjat Mojzes Gabriella kárpitosnak és varrónőnek.