Veszprémben fog eldőlni a vb-részvétel / Szlovénia–Magyarország 27:25 (12:12)

2010. június 13. 20:20 // Forrás: MTI
A magyar férfi kézilabda-válogatott két góllal kikapott a szlovén csapattól a vb-selejtező első, idegenbeli meccsén.

A magyar férfi kézilabda-válogatott a végletekig kiélezett csatában 27-25-re kikapott a szlovén csapattól a világbajnoki selejtezős párharc vasárnapi, ljubljanai mérkőzésén.

Az első tíz percben a hazaiak, utána pedig a hatékonyabban támadó magyarok vezettek, ám a kiegyenlített csatában egyik gárda sem tudott két gólnál jobban elhúzni. A folytatásban szintén fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes, de az utolsó öt percet jobban bírta a szlovén alakulat.

Az ugyancsak izgalmasnak ígérkező visszavágót jövő vasárnap rendezik Veszprémben. A párharc győztese vehet részt a januári, svédországi vb-n, ahonnan már kvótához lehet jutni a 2012-es londoni olimpiára.

Férfi kézilabda vb-selejtező, 1. mérkőzés:
Szlovénia–Magyarország 27:25 (12:12)
Ljubljana, 1500 néző. Vezette: Stolarovs, Licis (lettek)
Magyarország:
Fazekas – Gulyás, Mocsai 2, Eklemovics 2, Gál 3, Ilyés, Iváncsik G. 10 (5) Csere: Mikler (kapus), Perez 4, Laluska 2, Schuch 1, Herbert, Iváncsik T. 1, Lékai.
Szlovénia:
Skof – Gajic 1, Pajovic 5, Skube 1, M. Vizej 1, Spiler 1, L. Vizej 2 (1) Csere: Skok (kapus), Kavticnik 3 (2), Vugrinec 4, Zorman 6, Miklavcic 2, Cehte, Puzelj 1.
Az eredmény alakulása:
10. p.: 3:4. 17. p.: 4:6. 21. p.: 7:9. 26. p.: 10:10. 34. p.: 14:13. 39. p.: 16:17. 43. p.: 17:19. 49. p.: 21:19. 52. p.: 21:21. 55. p.: 23:23. 57. p.: 25:23.