Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Katasztrófa a Burning Man Festivalon

2023. szeptember 3. 10:50 // Forrás: BBC // borítókép: @autobiographica via instagram
Egy ember meghalt és több ezren rekedtek a sivatag közepén az özönvízszerű esőzés miatt az Egyesült Államok legismertebb fesztiválján.

Egy ember meghalt és több ezren a fesztivál helyszínén rekedtek a nevadai Black Rock-sivatagban. Az özönvízszerű esőzés sártengerré változtatta a sivatagot, a hatóságok lezárták az utakat, mert a járművek elsüllyednének a mocsarassá vált homokban.

A sivatag közepén megrendezett Burning Man az Egyesült Államok legismertebb fesztiválja. A rendezvényre szombaton csapott le a felhőszakadás, ami járhatatlanná tette az utakat. A helyi hatóságok tájékoztatása szerint a helyzeten csak rontott, hogy többen mégis megpróbálták autójukkal elhagyni a helyszínt, és ezzel széttrancsírozták a felázott talajt. Az előrejelzések szerint további eső érkezésére kell számítani, így még több napba telhet, mire a fesztiválozók elhagyhatják a sivatagot. A résztvevőket emiatt arra figyelmeztetik: takarékoskodjanak az élelemmel és az ivóvízzel, mivel ezek utánpótlását sem tudják biztosítani. A fesztivál mellékhelyiségei is használhatatlanná váltak. 

A Burning Man Festivalt 1990-ben rendezték meg először a Nevada állambeli Black Rock-sivatagban. A világ egyik legnépszerűbb fesztiváljára minden évben rendkívül nehéz jegyeket szerezni. 

Schöngrundtner Tamás
további cikkek
Az idei volt az északi félteke legmelegebb nyara az EU klímafigyelő szolgálata szerint Az idei volt az északi félteke legmelegebb nyara az EU klímafigyelő szolgálata szerint Az idei nyár volt a legmelegebb az északi féltekén a feljegyzések kezdete óta - jelentette be pénteken az Európai Unió Copernicus klímafigyelő szolgálata, hozzátéve: nagy a valószínűsége, hogy az idei év pedig a valaha mért legmelegebb év lesz. 2024. szeptember 6. 9:38 Ősszel érkezik a Pannon Egyetem új filmje, a Planet Hope Ősszel érkezik a Pannon Egyetem új filmje, a Planet Hope A tavaly nagy sikerrel bemutatott There is no Planet B című klímaszorongásról szóló filmnek egész estés folytatása következik, a Planet Hope. A már most hét nemzetközi díjjal bíró másfél órás alkotást, ahogy a There is no Planet B-t is Elekes Gergő és Horváth Virág rendezte. A film a Pannon Egyetem felkérésére készült, az Éghajlatváltozás Multidiszciplináris Nemzeti Labor társadalomtudományi alprojektjeként, András Ferenc egyetemi docens vezetésével. A film egyik főszereplője a saját magát alakító újságíró, Hajas Bálint, a Vehir.hu főszerkesztője. Őket kérdeztük a film részleteiről. 2024. augusztus 26. 21:25 2000 óta folyamatosan melegszik a Balaton 2000 óta folyamatosan melegszik a Balaton Műholdas felvételek és helyi mérések szerint évtizedenként 0,7 Celsius-fokkal emelkedett a Balaton átlaghőmérséklete az elmúlt 20 évben. A HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet (BLKI) felmérése azt is kimutatta, hogy a tó nyugati része főleg tavasszal és nyáron, keleti része inkább ősszel és télen melegszik. A kutatók szerint a következő évtizedekben is hasonló ütemű melegedés várható, ráadásul a tó beépítése is csak erősíti ezt a folyamatot. 2024. augusztus 17. 17:05 Az átállás a megújuló energiára nonszensz tündérmese Pannon Egyetem Az átállás a megújuló energiára nonszensz tündérmese Második alkalommal rendezték meg a HOPE fenntarthatósági konferenciát a Pannon Egyetemen csütörtökön. 2024. július 18. 22:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.