Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Hároméves stratégiai keretszerződést kötött a MOL és a Pannon Egyetem

2023. október 3. 11:05 // Forrás: Pannon Egyetem
Három évre szóló együttműködési megállapodást írt alá a MOL és a Pannon Egyetem, amelynek célja, hogy folyamatos utánpótlást biztosítson az energiaipar számára és támogassa a körforgásos gazdasághoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési tevékenységet.

A MOL és a Pannon Egyetem számos területen működik együtt: többek közt az ásványolaj és petrolkémiai szakirányú vegyészmérnök képzésben, a tananyag korszerűsítésében és a szakmai gyakorlatok megvalósításában. Emellett a Körforgásos Gazdaság Egyetemi központ és a MOHU között szakmai egyeztetések zajlanak majd a körforgásos értéklánc elemeinek bővítése érdekében.

Fotó: Pannon EgyetemFotó: Pannon Egyetem

„A MOL-nak meghatározó szerepe van a régióban. Ez a vállalat az ellátásbiztonság egyik legfontosabb bástyája, de meghatározó a szerepünk a térség kiskereskedelmében, közlekedésében és vegyiparában is, emellett pedig eltökélt célunk, hogy a körforgásos gazdaságban is vezetők legyünk. A MOL transzformációja nagy feladat, és az egész régió jövőjére hat. Ehhez a munkához pedig folyamatosan új, nemzetközi szinten versenyképes tudásra, felkészült szakértőkre és innovatív technológiákra van szükség. A jó szakember hatalmas érték. Akkor nyerünk a legnagyobbat, ha itthon tarjuk őket, sőt a legjobb, ha szakmai karrierjüket a MOL-on belül folytatják. Mindemellett az együttműködés másik célja, hogy olyan innovatív fejlesztéseket, technológiai megoldásokat találjunk közösen, amelyek segítik a MOL céltörekvéseit a körkörös gazdaságban, és ugyanakkor szakmai kihívást jelentek az egyetemi szakembereknek is. Ezen dolgozik a MOL és a Pannon Egyetem is.” – mondta Világi Oszkár, a MOL- csoport vezérigazgató-helyettese.

“Válságokkal terhelt és folyamatosan változó világunkban, a tervezett energetikai átmenet és a lineáris gazdaság visszahajlításának korszakában rendkívüli módon felértékelődnek a nagyvállalatok és a jövőorientált tudáscentrumok közötti olyan szakmai együttműködések, mint ami most a MOL és a Pannon Egyetem között megújításra kerül. Egy ilyen korban a megszokás nem működhet, folyamatos és adaptív innovációra, az eredmények a gyakorlatba történő minél gyorsabb és szélesebb körű átültetése mellett a társadalom érzékenyítésére és bevonására is szükség van. Ez utóbbi legalább akkora kihívást jelent, mint az innovációs ötletek kidolgozása, új eljárások és technológiák fejlesztése. Azt reméljük, hogy a Pannon Egyetem számára stratégiai jelentőségű együttműködésünk mindannyiunk jövője szempontjából kritikus fontosságú fejlesztések támogatásához nyújt majd nélkülözhetetlen segítséget” – hangsúlyozta Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.

Fotó: Pannon EgyetemFotó: Pannon Egyetem

A MOL-t több évtizedes kapcsolat fűzi az egyetemhez, számos sikeres technológia- és termékfejlesztésben működtek együtt, ilyen például a gumibitumen, valamint a MOL üzemeiben jelentős létszámban dolgoznak a Veszprémben végzett mérnökök. 
2007-ben indult az olajipari ellátási láncot optimalizáló szakmérnök nemzetközi képzés a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara és a MOL együttműködésében. 2009-ben hozták létre az önálló MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszéket, ami hazánkban egyedüliként BSc, MSc, posztgraduális és PhD szintű szakirányú képzést nyújt magyar, és egyes esetekben angol nyelven is. A kibocsátott diplomákat a Magyar Akkreditációs Bizottság mellett a Brit Vegyészmérnökök Egyesülete és a FEANI is akkreditálta. 

A MOL és a Pannon Egyetem közös duális programja kiemelkedő. 100%-os elhelyezkedési arányt mutat és ez évekre visszatekintve is nagyon pozitív eredmény, hiszen 83%-os a MOL-nál maradók aránya; a volt hallgatók közül többen már szakértői vagy vezetői pozícióban dolgoznak a vállalatnál. 2020-ban alapították meg – további partnerekkel közösen - a Körforgásos Gazdaság Fenntarthatósági Kompetencia Központot, 2021-ben pedig megalakult a Circular Economy Science Park Nonprofit Zrt. A tervezett tudományos és innovációs park célja, hogy a körforgásos gazdaság, valamint a fenntartható technológiák terén országos és regionális tudásközponttá váljon, ahol az ipari igényeket és a szakpolitikai törekvéseket a Pannon Egyetem tudására építve, a legmodernebb fejlesztésekkel támogassa. Kiemelt témakörei a hidrogén gazdaság és az akkumulátorok újrahasznosítása.
 

vehir
vehir
vehir
vehir.hu
további cikkek
robbanas_moszkvaban_langokban_vlagyimir_putyin_limuzinja-600x315-crop
robbanas_moszkvaban_langokban_vlagyimir_putyin_limuzinja-600x315-crop
robbanas_moszkvaban_langokban_vlagyimir_putyin_limuzinja-600x315-crop
Felrobbant egy luxuslimuzin Moszkvában, amely Putyin autóflottájához tartozhatott Robbanás rázta meg Moszkva belvárosát a közelmúltban, a detonáció az orosz titkosszolgálat főhadiszállása közelében történt.  tegnap 17:57
1O4A3736
1O4A3736
1O4A3736
Állatterápiás előadással kezdődött az autizmus napi programsorozat Pénteken szakmai előadásokkal kezdődött meg az a programsorozat, amivel az autizmussal élőkre igyekszik felhívni a figyelmet az Autispektrum Egyesület az autizmus világnapjához kapcsolódva. tegnap 11:58
alarm-clock-4568283_1280
alarm-clock-4568283_1280
alarm-clock-4568283_1280
Egy óra mínusz, cserébe hosszabb nappalok: itt a tavaszi óraátállítás! Március 30-ra virradó éjszaka a tavaszi óraátállítás miatt egy órával előre kell állítanunk az óráinkat. Ez azt jelenti, hogy szombatról vasárnapra az idő hajnali 2:00-kor rögtön 3:00-ra ugrik, így egy órával kevesebbet alhatunk. tegnap 10:27
D068EAC1-CACA-43DD-8E12-A88B91989935
D068EAC1-CACA-43DD-8E12-A88B91989935
D068EAC1-CACA-43DD-8E12-A88B91989935
Orbán Viktor: a falvakat nem leépíteni, hanem felépíteni kell A falvakat nem leépíteni, hanem felépíteni kell - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteki rádióinterjújában. 2025. március 28. 9:56

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.