Az egyetem friss grafikai arculatát ábrázoló op-art jellegű installáció az egyetem nagy múltú üvegipari utánpótlásképzését és a most indult üveg szakirányú képzését is szimbolizálja.
Dr. Gelencsér András, az egyetem rektora az ünnepélyes átadón tartott köszöntőbeszédében kifejtette, hogy nem csupán az üvegtechnológiát hivatott bemutatni az új logó a Pannon Egyetem életében, hanem magának az üvegnek az elvitathatatlan szerepét a tudomány fejlődésében – elég a mikroszkóp lencséire, vagy a teleszkópok objektívére gondolni. A veszprémi egyetem pedig jelentős szerepet vívott ki magának a tudomány világában, nemzetközi színtereken is, így az installáció ezt az alapkapcsolatot is tükrözi.
A Pannon Egyetemen jelentős fejlesztések és felújítások zajlottak az elmúlt években, a folyamatos belső megújulás mellett modern infrastruktúrát építettünk ki, így immár az egyetem külseje megfelelően illik annak hírnevéhez is – mondta el Csillag Zsolt, az egyetem kancellárja az eseményen.
A kancellár kiemelte: a címer tökéletesen testesíti meg magát az egyetemet, hiszen a hagyományokat őrizve, de a megújulás jegyében méltó utódja született a logónak.
A címert Borbás Dorka Ferenczy-díjas üvegművész készítette, akinek több nagyméretű installációja is megtalálható országszerte a közterületeken, maga az egyetem részére készült alkotás pedig a „látszik és nem látszik, káosz és rend” szellemében készült el.
Az installáció különlegessége a mozgásban rejlik, ahogy elsétálunk előtte rajzolódik ki az egyetem logója, illetve az üveghasábok a napsütésben prizmaként bontják meg a fényt.