Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tűzijáték helyett kenyér

2010. június 24. 5:00 // Forrás: hvg
Több tízezren csatlakoztak ahhoz a Facebook-csoporthoz, amely a tűzijáték árát az árvízkárosultaknak adná.

Óráról órára növekszik a „Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!!!” címmel létrehozott Facebook-csoport tagjainak száma.

Szerda reggel 64 000, délben 72 000, délutánra már több mint nyolcvanezer tagot számlált a csoport, melynek tagjai szerint az augusztus huszadikai tűzijáték csak "cirkusz", és a pénzt sokkal értelmesebb lenne "kenyérre" költeni – konkrétan az árvízkárosultak javára.

A neten szokatlan egyetértésben kommentelnek az emberek: „Azokon az embereken kell segíteni, akik szinte mindenüket elvesztették, nem kell tűzijáték!!!!!!!”, „Amúgy is nagy gödörben az ország, felesleges rázni a rongyot”, „…A budapestiek meg kimehetnek este 9-kor a Duna partjára egy szál gyertyával. Szerintem lenne olyan látványosság, mint a hangos durranás!” illetve „Azt tartom szégyenletesnek, hogy tegnap óta közel már 65 ezren vagyunk, akik ugyanúgy gondolkozunk! Abszolút semmi kivetnivaló nincs a kezdeményezésünkben, egyértelmű és világos, hogy mit szeretnénk, nemes célt szolgál! A politikusok, állami vezetők viszont még egyszer sem reagáltak rá hivatalosan, semmilyen hivatalos álláspontot nem tettek közzé! Nem kéne lapítani ilyenkor, ugye Tisztelt Ház!?”

A tűzijáték tavaly 239 millió forintba került, 2008-ban pedig 290 millióba.

2000-ben, az első Orbán-kormány idején – akkor 150 millió forintért, ami az 1999-es költségvetés több mint duplája volt – hamburger alakú tűzijátékokat lehetett látni az égen augusztus 20-án, illetve az egyik sörmárka címkéjét díszítő vörös csillagos tűzijáték borzolta az idegeket.

Mondjunk le augusztus 20-án a tűzijátékról az árvízkárosultak megsegítésére! Nekünk csak látvány, nekik az élet kezdetű email-t is körbeküldenek a jó szándékú emberek segítségére apellálva - a Facebook-csoporttól függetlenül.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.