Veszprémi tájkerékpárosok nemzetközi sikerei

2010. július 2. 18:00
Június elején a lengyelországi Gdanskban és környékén rendezték az V. ifjúsági és IV. junior Európa-kupát.

A korosztályos magyar válogatottba négy veszprémi fiatal is bekerült: Bedő Csaba és Németh Bence a junior (18-20 évesek), míg a Horváth testvérek Marcell és Gergő az ifjúsági kategóriában (15-17 évesek) álltak rajthoz.

Mindannyian a Veszprémi Nelson Kerékpáros Egyesület versenyzői, s valamennyien tájfutók is egyben (helyi illetve fővárosi egyesületeknél). Tájékozódási tudásuknak nagy hasznát vették a kerékpáros térképek használatakor.

Bedő Csaba (1992): kategóriájának elsőéves versenyzőjeként, első külföldi megmérettetésén vett részt, így eredményével is nagyjából meg van elégedve, bár a váltó első embereként kicsit jobb tekerésre számított.

Németh Bence (1992): már rutinos tájkerékpárosként állt rajthoz, hiszen ez már 4. világversenye, egy rövid pihenő után a junior tájkerékpáros világbajnokságra készül, amelyet júliusban rendeznek Portugáliában.

Horváth Marcell (1993): háromszoros Ek-győztes, számára most a cél az első hatba való bekerülés volt, hiszen éppen csak befejeződtek másik sportága, a tájfutás válogató versenyei, ami alapján bekerült az ifi tájfutó válogatottba, már utazott is Lengyelországba tekerni. A jövő héten Spanyolországban áll rajthoz az ifjúsági tájfutó Európa-bajnokságon.

Horváth Gergő (1995): első Európa-kupáján, a mezőny legfiatalabb tagjaként versenyzett, így még érezhető volt az idősebbek erőfölénye. Sprint eredményére a legbüszkébb, hiszen a középmezőnyben végzett.