A középiskolai csapatok az antiszemitizmus, rasszizmus embermentés, xenofóbia, tolerancia, kirekesztettség témakörében bővíthették ismereteiket a Raoul Wallenberg Egyesület szervezte országos versenyen. Az első fordulóban online kellett számot adniuk tudásukról: egy Facebook-oldalt kellett létrehozniuk és működtetniük, valamint egy kisfilmet is le kellett forgatniuk a fent felsorolt témakörök valamelyikéről. A hétfői, veszprémi elődöntő győztese továbbjutott az országos döntőbe. Az itt végső győztes csapat és felkészítő tanáruk svédországi, a további két legjobb csapat a vetélkedő témaköreivel összefüggő utazáson vehetnek részt.
A hétfői fordulót Brányi Mária alpolgármester nyitotta meg, aki Wallenberg történelmi szerepét méltatta, hiszen a férfinak sokan köszönhették életüket. Brányi rámutatott: egy-egy ilyen vetélkedő révén nagyobb tudásra tehetnek szert a diákok, mint ami az iskolai keretekbe belefér, ráadásul ez esetben nemcsak tárgyi tudást, hanem emberséget is tanulhatnak a fiatalok.
Raoul Wallenberg követségi titkárként 1944-ben küldték Budapestre, ahol korábban már üzletemberként szerzett helyismeretet. Feladata a zsidómentő tevékenység támogatása volt a nyilas uralom majd a német megszállás idején, melyben Svédország mellett több már nagykövetség – például Svájc – is tevékenyen részt vett. Budapesti munkája során több ezer zsidó család számára állított ki svéd vízumot. 1945 januárjában orosz fogságba esett, a Szovjetunióba szállították, ahonnan soha nem tért haza.