A kerékpár egyik, ha nem a legfontosabb része maga a gumi. A folyamatos használat során több probléma is adódhat vele, így erősen ajánlott rendszeresen ellenőrizni az állapotát. Ha pedig valami hibát találunk, akkor nem szabad halogatni a cserét, mert azzal csak tovább kellemetlenségek érkezhetnek.
Mire van szükség a gumicseréhez?
A tapadas.hu gumiszerelő szerszám kínálatából minden szükséges eszközt beszerezhetünk, amivel a karbantartás egyszerűen elvégezhető. Elsőre ezek nem tűnnek egy különleges tárgynak, de a hasznosságuk megkérdőjelezhetetlen.
A gumiszerelő szerszám segítségével sokkal könnyebb leszedni a gumit, mindezt úgy tehetjük meg, hogy nem kell attól tartani, hogy a folyamat során megsérül a kerékborító. Egy pár száz forintos eszközről beszélünk, ami egyszerűen minden minden kerékpár-tulajdonos számára elengedhetetlen.
Természetesen komolyabb szerszám is elérhető: ilyen például a gumiszerelő vas, amit már sokkal inkább motorabroncsokhoz szokás használni. Minden egyes alkalommal, amikor az abroncson akarunk karbantartási, javítási munkálatokat elvégezni, és el kell távolítani a felniről a gumit, akkor azt kizárólag ilyen szerszámmal ajánlott megoldani. Nem kell annyit erőlködni, feszíteni az abroncsot. Pár egyszerű mozdulattal levehetjük a felniről és amiatt sem kell aggódni, hogy felsértjük a gumi felületét.
Akár szettben is beszerezhetjük a szükséges gumiszerelő szerszámot, hogyha az egyik megadja magát használat közben, akkor mindig legyen a közelben egy tartalék, amit elővehetünk. Az abroncs köpenyét így mindig, minden helyzetben sérülésmentesen tudjuk szerelni, és nem fogjuk továbbsérteni a felületet vagy éppen egy új karcolást ejteni rajta.
Gumiápolás a hétköznapokban
Függetlenül attól, hogy milyen kerékpárt használunk, az abroncs mindegyik esetében kiemelten fontos. A városi bicajoknál biztosítja a maximális tapadást, a kényelmes haladást, a mountain bike pedig a segítségével tudja leküzdeni az akadályokat, megkapaszkodni a meredek lejtőkön. A mozgás mellett a megállásban, a fékezésben is kulcsszerepet játszik. Ezért is veszélyes, ha kopott abronccsal indulunk útnak, mert azzal sokkal könnyebben meg lehet csúszni. A féktáv is hosszabb lesz.
Egy apróbb sérülés is komoly hatással lehet az egész kerékpár stabilitására. Ha valami problémát észlelünk tekerés közben, akkor mindenképpen vegyük le a gumit és alaposan vizsgáljuk át, centiről centire haladva, hogy megbizonyosodjunk arról, hol található a sérülés.
Otthon is elvégezhetjük a legtöbb karbantartási műveletet
A megfelelő szerszámokkal akár mi magunk is belefoghatunk a legtöbb javítási munkálatba. Sokszor nagy szaktudás sem szükséges hozzá, elég, ha találunk egy részletes útmutatót az interneten. A gumiszerelő szerszám segítségével még az abroncs levétele és visszahelyezése is gyerekjáték lesz.