Heves vita után, négy tartózkodás mellett, így döntő többséggel döntöttek a képviselők a gimnáziumi osztály indításáról. A végső határozat a júniusi közgyűlésen születik majd, addig változhat azok véleménye is, akik szerint még egy gimnáziumi osztályt nem bír el Veszprém. Az induló osztály előnyei, hogy azok a fiatalok, akik még nem tudják, hogy milyen irányban folytatják tanulmányaikat, de jók a sportban, legalább egy irányba elkötelezik magukat, és ha nem is lesznek majd élkézisek, időt nyernek. Ezen túl természetesen az MKB Veszprémnek épp az a célja, hogy kinevelje saját utánpótlását, és nem csak a játékosvásárlásra kívánnak alapozni. Ezzel már két ilyen jellegű gimnáziumi osztály lesz Veszprémben, persze csak időszakosan. Hiszen kötelezettséget vállaltunk, hogy befogadjuk az alsőörsi gimnáziumi osztályt a hetedik, nyolcadik évfolyamra. Ennek az osztálynak az Ipari Szakközépiskola ad otthont, mindössze az említett két évre, kifutó rendszerben. A Jedrassikban viszont állandó jelleggel indítanák a sportosztályt.
Négy szocialista képviselő nem támogatja az elképzeléseket. Katanics Sándor és Asztalos István azzal érveltek a közgyűlésen, hogy már bebizonyosodott, nincs igény további gimnáziumi osztályokra a városban. Katanics Sándor hangsúlyozta, hogy egyre több intézményben kell rendkívüli felvételit tartani, mert a jelenlegi osztályokat sem tudják feltölteni, a gyereklétszám pedig tovább csökken.
Asztalos István elmondta, ő azért nem szavazta meg az indítványt, mert bizottsági elnökként ő volt, aki gimnáziumi osztályt indított a Cholnokyban, majd alpolgármesterként ő volt az is, aki megszüntette. Mindezt azért, mert kiderült, hogy Veszprémnek jelenleg erre nincs igénye.