Piroska és a farkas történetét mindenki jól ismeri - ám a klasszikus mesét Szabó Attila író ezúttal operalibrettóvá formálta át. “Arra törekedtem, hogy megmaradjon az eredeti történet drámaisága, de számos elem (például a játékosság és a humor) segít ezt felülírni. Olyan nyelvet próbáltunk találni az előadáshoz, amiben megvan az általános mesebeli jelen idő, de nyomokban kortárs hangulatot idéz – ez nem csak a zeneiségben, hanem a bábhasználatban is tetten érhető“ – mondta a szerző.
Ez egy ősbemutató lesz, mert az operillát mint műfajt a rendező, Bartal Kiss Rita találta ki, és éppen emiatt még nincs konkrét meghatározása – árulta el Rab Viki, az előadás zeneszerzője. – Az “operilla” egyedi módon keveri az opera és a bábjáték elemeit, különleges élményt kínálva ezzel a nézőknek. Ilyen munkát még sosem csináltam, hogy az elejétől a végéig egy összefüggő zenei mű az egész előadás. Nagyon aprólékos és egyben nagyon izgalmas feladat – tette hozzá a zeneszerző.
Az előadás egyik kiemelten fontos célkitűzése, hogy közelebb hozza a zenés színházi műfajt a gyerekekhez. A Piroska és a farkas című előadást négy éves kortól ajánlják, de felső korhatár nincs: aki szereti a meséket és a zenét, annak életkortól függetlenül maradandó élményben lesz része. Az előadás rendezője a Blattner Géza-díjas Bartal Kiss Rita, látványtervezője Rofusz Kinga. Az előadásban Benkő Zsuzsannát, a Kabóca Bábszínház bábművészét, Matola Norbertet, a Griff Bábszínház bábművészét és Markó-Valentyik Anna Junior Prima-díjas vendégművészt láthatja majd a közönség.
Az előadás a veszprémi Kabóca Bábszínház, a zalaegerszegi Griff Bábszínház és a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház koprodukciójaként jött létre.