Decemberben tartották azt a jótékonysági vadászatot, aminek keretében idén rekordösszeg, több, mint 50 millió forint gyűlt össze a hazai kórházaknak. Ennek egy részéből Veszprém vármegyében a megyei kórház koraszülött osztályt támogatták, az adomány jelképes átadását pedig pénteklen délelőtt tartották a Gizella Hotelben.
Az eseményen Fejes László, az Országos Jótékonysági Vadászegylet vezetője elmondta, 2013 óta tartanak jótékonysági vadászatokat, a tizenegy év alatt pedig már 221 millió forintot sikerült összegyűjteni – többször olyan adományozóktól is, akik nem érintettek a vadászatban – ebből 400 darab orvosi eszközt sikerült megvásárolni a magyar kórházaknak, ezzel pedig közvetlenül 185 ezer beteg gyermek gyógyulásához járultak hozzá.
Idén több, mint 50 millió forint gyűlt össze, amiből 1,3 millió forintért a veszprémi kórháznak vásároltak légzéstámogató rendszert, kifejezetten a koraszülött gyermekek részére.
Az idei jótékonysági vadászatban partnerként a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is részt vett, a szervezet részéről Győrffy Balázs elnök úgy fogalmazott, fontosak az ilyen társadalmi szerepvállalást megtestesítő programok, hiszen ezzel nem csak a magyar kórházaknak segítenek, de a saját tevékenységükre is felhívják a figyelmet. Ez azért is fontos, mert az utóbbi időben a radikális természetvédők számos olyan tévhitet is elterjesztettek a környezetvédelemről, ami köszönőviszonyban sincs a valósággal és hátráltatja az ő munkájukat is.
Dr. Tenk László főorvos, a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány elnöke ezután arról beszélt, hogy már huszonkét éve működnek olyan központok az országban, amelyek a koraszülött gyermekeknek segítenek, szám szerint nyolc, amiből az egyik Veszprémben van.
Magyarországon évente átlagosan 7000 esetük van, ebből 3500 Budapesten és 3500 vidéken. Veszprémben évente 100-120 esethez mennek, a két évtized alatt pedig körülbelül 3000-szer riasztották őket és csupán egy esetben hunyt el a csecsemő, mindenki mást sikerült megmenteniük.
A mostani légzéstámogató rendszer is ezt a munkát fogja segíteni, amit már be is üzemeltek az osztályon.
Dr. Töreki-Vörös Ibolya, a megyei kórház főigazgatói tanácsadója, korábbi főigazgató az átadón megköszönte a vadászok adományát, ahogy fogalmazott, minden fillér számít az intézményben, ami így még biztonságosabban tudja segíteni a munkát.