A legtöbben szeretnénk a kezünkbe venni a sorsunkat. Kiváló megoldást jelenthet erre egy vállalkozás, ami képes biztosítani az anyagi függetlenségünket. Sokan azonban tartanak az ezzel járó bürokratikus procedúrától és a vele járó anyagi terhektől.
Most megmutatjuk azt, mennyibe kerül valójában egy vállalkozás elindítása. Valamint azt is, hogy miért nem kell tartanunk attól, hogy túlzottan magas költségek állnának az álmaink megvalósításának útjába.
A legolcsóbb megoldás: az egyéni vállalkozás
Egy egyéni vállalkozás megalapításához három dologra lesz szükség: egy székhelyre (amit székhelyszolgáltatás keretében is fenntarthatunk), egy jó ötletre és persze némi elszántságra. A hivatalos működés megkezdése érdekében ugyanis egyáltalán nem kell a pénztárcánkba nyúlni. Ügyfélkapus hozzáférés segítségével bármikor elindíthatjuk saját vállalkozásunkat a Webes Ügysegéd oldalán keresztül, ez pedig nem kerül semmibe.
Az egyéni vállalkozói igazolvány kiállítása illetékmentes, ha pedig úgy döntünk, hogy másodállásban szeretnénk beindítani saját üzletünket, még jobban járunk, hiszen az adófizetés is kedvezőbb lesz számukra.
A cégalapítással járó költségekről
Amennyiben gazdasági társaságot szeretnénk alapítani, a folyamat némileg bonyolultabb és költségesebb is. Fontos tudni, hogy a cégalapítás ára több tényezőből áll össze, ezek egy része pedig állandó költség, így sajnos anyagi ráfordítás nélkül nem oldható meg.
Az összeg általában a cégalapítási illetékből, a közzétételi díjból, az ügyvédi munkadíjból és a jogügyletek biztonságát elősegítő keretrendszerben való adatlekérés költségéből áll össze. Az árak azonban a cégformától függően változóak lehetnek.
Mennyit kell fizetnünk a különböző cégformák esetén?
Korlátolt felelősségű társaság (kft.), közkereseti társaság, egyéni cég és betéti társaság (bt.) esetén a cégalapítás illetéke és közzétételi díja 2017. március óta megspórolható. Zártkörűen működő részvénytársaság (zrt.) alapítása esetén erre nincs lehetőségünk.
Általános cégbejegyzési eljárás esetén az illeték 100.000 Ft + 5.000 Ft közzétételi díj, egyszerűsített eljárás esetén mindössze 50.000 forintot kell fizetnünk. A cégalapítás ügyvédi munkadíja ezzel szemben olyan tétel, ami változó lehet, hiszen az adott ügyvéd által megszabott díjazástól függ.
Mit tegyünk, ha a legolcsóbb megoldást keressük?
Amennyiben szeretnénk a költségeinket a minimálisra csökkenteni, érdemes olyan szakemberek segítségét kérnünk, akik a cégalapítás folyamatát az első lépéstől az utolsóig kézben tartják.
A Logosz Cégcsoport a megbízható székhelyszolgáltatás mellett a cégalapítással, cégmódosítással és egyéb, ügyes-bajos dolgokkal kapcsolatos kérdésekben is készséggel áll a leendő vállalkozók rendelkezésére. A szolgáltatások a cégalapítási tanácsadást, vállalkozásindítási útmutatót és az elinduláshoz szükséges segítségnyújtást is tartalmazzák.