Színes társaság gyűlt össze szerda délelőtt a herendi Fasor utcai sportpálya melletti árnyas területen, hogy együtt ünnepeljék ennek a területnek a szimbolikus – és a valós életben nagyon is létező – üzenetét: vagyis hogy minden generációnak van helye a közösségben, és hogy a korcsoportok nemcsak egymás mellett, hanem egymással kapcsolódva is léteznek.
A parkban korábban felnőtt fitnesz eszközöket helyeztek ki, majd játszóteret hoztak létre a gyerekeknek, ezúttal pedig a Barkóca Nyugdíjas Klub tagjai csinosítgatták és vették birtokba az árnyas területet, ahol tehát minden korosztály otthon érezheti magát – tudtuk meg Jánszky Lajos László polgármestertől. A gondolatra Ovádi Péter parlamenti képviselő is rácsatlakozott, aki dicsérte a herendi közösséget: ahol a generációk találkoznak egymással, az egy összetartó, boldog település. A herendi közösség erejét mutatja az is, hogy a park fejlődése alulról jövő kezdeményezésből indult el, tehát az itt élők maguk képzelték el úgy a közösségi teret, hogy ott minden korcsoport jól érezhesse magát.
Ezt tükrözte az avató ünnepség is, ahol az óvodások, az általános iskolások és a nyugdíjas klub tagjai is adtak rövid műsort. Ennek keretében hagyományteremtő szándékkal köszöntötték a település legidősebb polgárait. A legidősebb hölgy Pintér Lászlóné Teri néni, aki 1929-ben született, három fiú édesanyja, hét unoka nagymamája, 11-szeres dédnagymama és háromszoros üknagymama. A legidősebb herendi férfi lakos, Nagy Károly bácsi nem tudott részt venni a rendezvényen, így a stafétát a második legidősebb úr, Wéber Ferenc hordozta, aki 1934-ben született Herenden, 18 évig dolgozott a szénbányában, majd a majolikában folytatta a pályafutását. 1962-ben nősült, két fiúgyermek édesapja.
A generációk közötti kapcsolatok fontosságára faültetéssel is felhívták a figyelmet, a csemeténél emléktáblán helyezték el az idősebb generáció üzenetét a fiataloknak.