Dr. Domokos Endre Gábor 1998-ban a Veszprémi Egyetemen szerzett okleveles környezetmérnöki diplomát szennyvíztisztítási technológiák szimulációja témakörben. Graduális tanulmányait követően az egyetem Környezetmérnöki és Kémiai Technológia Tanszékén kezdte meg doktori képzését. PhD disszertációját 2006-ban védte „Eleveniszapos szennyvíztisztító rendszerek optimalizálása dinamikus szimuláció segítségével” címmel. 2007-től adjunktus, majd 2011-től a Környezetmérnöki Intézet egyetemi docense.
2014-től az Intézet megbízott, majd 2015-től kinevezett intézetigazgatója lett. A környezetmérnöki szak szakvezetői pozícióját 2013 óta tölti be. Bár a szakterülete kezdetben a szennyvíztisztítás és a modellezés volt, mára a környezetvédelem több területén is elmélyedt, úgy, mint a zaj- és rezgésvédelem, az energetika és a térinformatika. Vezető oktatóként kiemelkedő tevékenységet végez oktatási és kutatás-fejlesztési területen, illetve a környezetmérnöki alap és mester szakok digitális tananyagának fejlesztésében.
2008-ban az általa vezetett tananyag fejlesztési projekt „Az év legsikeresebb hazai európai uniós projektje” elismerésben részesült. 2009-ben a Magyar Mérnöki Kamara Környezetvédelmi tagozata a „Környezetvédelmi Műszaki Felsőoktatásért” kitüntetésben részesítette. Az oktatási és kutatási tevékenysége mellett számos közéleti tevékenységet folytat. Alapító tagja a Magyar Szennyvíztisztító Szövetségnek, az MTA Kémiai Technológiai és Környezetvédelmi Munkabizottságának, valamint az MTA VEAB Környezetjogi és Környezetgazdasági Munkabizottságának. Továbbá tagja a Veszprém Megyei Klímavédelmi Platformnak és a Veszprém Zöldfelületi Munkacsoportjának.