Triatlon: a veszprémi Badar Gergő nyerte a rövid távú bajnokságot

2024. július 14. 10:27 // Forrás: MTI
A férfiaknál Badar Gergő, a nőknél pedig Zelinka Gabriella győzött szombaton a triatlonosok rövid távú országos bajnokságán, Tatán.

Az egy hete, Szombathelyen rendezett 40. Vasi Vasemberen is diadalmaskodó Badar 1:57:17 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból, majd 10 kilométer futásból álló - olimpiai programban szereplő - távot, míg a tavaly és tavalyelőtt is bronzérmes Berekméri Levente ezúttal másodikként, 2:02:16 óra alatt ért célba. Harmadikként Szilágyi Péter zárt.

A nőknél a címvédő Zelinka sorozatban harmadszor sem talált legyőzőre a versenyen: az Újpesti TE versenyzője 2:12:47 óra alatt ért célba elsőként. A második helyen a tavaly ugyancsak ezüstérmes, budaörsi Kovács Fruzsina végzett, míg a dobogó alsó fokára Peszleg Dominika állhatott fel.

Fotó: Badar Gergő FacebookFotó: Badar Gergő Facebook

Ugyanitt rendezték szombaton a paratriatlonozók világkupa-viadalát, melyen a PTS5-ös kategóriában a párizsi paralimpiára készülő Mocsári Bence győzött.