Az Anna-bál kísérőprogramjaként rendeztek irodalmi estet, csütörtökön Balatonfüreden, a Vaszary Villában. Cserép László, az önkormányzat művelődési osztályának vezetője fontosnak tartja, hogy ne csak a bálozók élvezzék ezt az eseményt.
A második kísérőrendezvény Dippold Pál író, szerkesztő közreműködésével jöhetett létre. Az irodalmi esten jelen voltak híres íróink, költőink, azaz Sarusi Mihály, Várkonyi Balázs, Kiss László, Végh Attila és Pion István. Zongorajátékával Rozsnyói Péter, szavaival Oberfrank Pál is hozzájárult az est hangulatához.
- Igen, Anna örök. Ilyenkor Juhász Gyula verse jut eszébe mindenkinek – mondja Oberfrank Pál, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója.
- Anna, Juhász Gyula kedvese volt, akit akárhogyan próbált elfelejteni, nem sikerült neki. Azt hiszem, ez az Anna-bál is hasonló. Idén a 185. lesz, évek telnek el, de ez megmarad. Jó hozzá ragaszkodni, jó újra átélni. Ez az irodalmi összeállítás, mai élő szerzők szavaival, arra igyekszik kísérletet tenni, hogy körbejárja azokat az érzéseket, gondolatokat, amik az Anna-bál köré csoportosulnak. Egyedi és egyszeri helyzet, készülni nem lehet rá. A kérdés, hogy a hallgatóság előtt a szöveg hogyan szólal meg. Azon vagyok, hogy átadjam azt az élményt, amelyet az írók meg akarnak fogalmazni.
Dippold Pál ennek jegyében felidézte saját balatoni kötődéseit, balatonfüredi emlékeit. Várkonyi Balázs merész újságírót is sok dolog köti a tájhoz.
– Tihany mindennek a közepe, Füreddel együtt. Utóbbi város vezetősége nemcsak konzerválni, hanem megidézni tudta a régi szellemet. Kedvenc helyem a Kerek templom, ahol a régi osztályfőnököm misét szokott tartani, gyakorta csak látogatok ide is.
A jelen levő művészektől ezekhez hasonló balatoni élményeket és emlékeket hallhattunk zongoraszó és verses rímek kíséretében.