Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Csontvázakat találtak egy tapolcai építkezésen

2024. augusztus 7. 11:05
Két emberi csontváz bukkant elő egy tapolcai építkezésen a föld alól. A leleteket a Laczkó Dezső Múzeum régészei vizsgálják, akik már megállapították, hogy valamikor a 15. és 16. század környékén temethették el őket.

A Tapolcai Média számolt be róla, hogy egy építkezést megelőző kötelező régészeti feltárás során két teljes csontváz bukkant elő a föld alól Tapolcán a Damjanich utcában egy üres építési telken. A portálnak nyilatkozott Pátkai Ádám Sándor, a Laczkó Dezső múzeum középkori emlékekkel foglalkozó régésze is, aki a helyszínen vizsgálta a leleteket Hangodi László főmuzeológus és Gaál Keller Katalin önkéntes munkatársukkal együtt.

Elmondta, hogy a most feltárt, vélhetően férfi emberi maradványok kora a 15. és 16. századokra tehető a mellettük talált ezüst és ezüstözött pénzérmék alapján, mivel ezek a pénzek a korabeli hiedelemvilág szerint a túlvilág révészének jártak, akinek fizetni kellett azért, hogy átsegítse a halottat a túlvilágra.

A cikk hozzáteszi, hogy a most feltárt csontok Tapolca elpusztult középkori temploma, a Szent Miklós körtemplom melletti hajdani temető területén kerültek elő, felbukkanásuk tehát nem volt meglepő a szakemberek számára.

A temető az Árpád-kortól egészen a 18. század közepéig használatban volt, most az emberi maradványokról és a helyszínről rajz- és fotódokumentáció készül, a csontokat pedig felszedik, elcsomagolják, majd a veszprémi múzeumba szállítják jövőbeli antropológiai vizsgálatok céljából.

Képek: Tapolcai Média

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.