Badar Gergő nyerte a hosszú távú triatlon ob-t

2024. augusztus 12. 8:49 // Forrás: vesc.hu
A férfiaknál Badar Gergő, a nőknél Kovács-Omischl Lejla győzött szombaton a Nagyatádon rendezett hosszú távú triatlon országos bajnokságon.

A Veszprémi Egyetemi Sport Club versenyzője 8:03:05 óra alatt teljesítette a 3,8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és zárásként a maraton (42,195 kilométer) lefutásából álló viadalt, ami pályacsúcs is egyben. A győztes a második számban szakította le a riválisait és végül nagy fölénnyel diadalmaskodott.

A VESC versenyzője ezzel rövid, közép és hosszú távon is magyar bajnok lett 2024-ben!

Mindegyikre büszke vagyok! Nem volt elsődleges célom, hogy pályacsúcsot döntsek Nagyatádon, de úgy voltam vele, hogy ha jó napot fogok ki, akkor nem fogom vissza magam. Az úszás nagyon jól ment, a bringapálya nagyon jó volt, ott tudatosult bennem, hogy a csúcs is meglehet. A futásnál kicsit mintha hiányzott volna az erő, próbáltam egy egyenletes iramot hozni, de a vége már nagyon nehéz volt. Kellettek a sikerhez a szurkolóim is, óriási erőt adtak és még egy picit tudtam újítani

– nyilatkozta a befutót követően Badar Gergő.