Egy veszprémi nő egy fülhallgatót és egy márkás parfümöt hirdetett meg a neten. Kisvártatva jelentkezett is a vevő, aki közösségi profilja alapján szintén egy hölgy volt. Nagyon készségesen elmondta, hogy ő már a futárcéget is elrendezte, sőt, még a vételárat is kifizette nekik. Hogy az eladó a pénzéhez jusson, mindössze annyi kell, hogy az e-mailben küldött linkre kattintva a „futárcég weblapján” a pénzintézetét kiválasztva be kell lépnie a netbankjába.
A sértettnek nem volt furcsa ez az eljárás, és minden gyanakvás nélkül rákattintott a linkre, ami egy csaló oldalra vitte át, ahol ki kellett választania a pénzintézetét, és megadni a netbankos jelszavakat, amit meg is tett. Nemsokára már csak azt vette észre, hogy a bankszámlájáról mintegy 2,9 millió forintot utaltak át.
A rendőrség mindenkit arra figyelmeztet közleményében, hogy soha ne kattintson ismeretlen linkekre, főleg ne internetes vásárlás kapcsán kapott e-mailekben lévőkre! Ahhoz, hogy a vevő fizessen vagy a szállítás miatt önnek soha nem kell megadnia netbankos adatait, sem pedig belépni abba!
Az online térben elkövetett csalások megelőzésével kapcsolatban további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.