A beagle-t eredetileg Angliában tenyésztették ki évszázadokkal ezelőtt. Az 1500-as évekre tehető a mai elődjeinek megjelenése, akik az angol vadászatok során váltak főleg népszerűvé a kiváló szaglásuk és kitartásuk miatt. Leginkább nyúl- és apróvad vadászatára használták őket, ezért a fajtát gyakran nevezik "nyúlvadászkutyának" is. Mára szerte a világon elterjedtek ezek a kutyák, így Magyarországon is számos háznál ők számítanak a család kedvencének, kiváltképp barátságos természetük miatt.
Szombaton ők találkoztak a Veszprémvölgyben a Kolostorok és Kertek rendezvényhelyszínen, ahol immáron ötödik alkalommal szervezték meg az Országos Beagle Találkozót.
A szervezők idén is igyekeztek a közösségépítés mellett úgy összeállítani a programokat, hogy azok hasznos tudnivalókkal is szolgáljanak a gazdáknak, elsősorban a beagle fajta tartásáról.
De persze az ilyenkor kihagyhatatlan kutya-szépségverseny és kutyás ügyességi bemutató is szerepelt a programok között, de külön elismerést kapott a legfiatalabb és legidősebb kutya is, valamint az a család, aki legmesszebbről érkezett Veszprémbe, valamint olyan kuriózumokkal is készültek a szervezők, mint a kutyamasszázs.
A rendezvény fővédnöke Ovádi Péter, állatvédelemért felelős kormánybiztos volt, aki miután Zakar Zelinda, a rendezvény főszervezője a színpadra szólított elmondta, az állatvédelem már csak amiatt is fontos ügye a magyar kormánynak, mert hazánkban körülbelül két és félmillió kutyát tartanak, az pedig nem mindegy, hogy milyen körülmények között, valamint a fajtája igényeinek megfelelően-e, vagy sem.
Hogy ezen a téren is előre lépjen Magyarország Ovádi Péter felsorolta, hogy milyen kezdeményezéseket indították már útjára, ilyen az iskolákban az állatvédelmi témahét, vagy a gazdijogsi program.
Az Országos Beagle Találkozón szóba került az is, hogy sok esetben, így Magyarországon is kísérleti állatnak előszeretettel használnak beagle-t, így pedig elterjedt az a tévinformáció, hogy ezek az állatok örökbefogadás esetén akár betegek is lehetnek, ezt viszont Lehőcz Róbert, a BEAGLE-ért Közhasznú Egyesület elnöke – ők az elsőszámú beagle fajtamentők hazánkban – kategorikusan cáfolta. Azt pedig már Ovádi Péter tette hozzá, hogy mennyire fontos örökbefogadásnál, hogy a leendő gazdák tájékozódjanak egy adott fajta sajátosságáról, a beagle esetében ez pedig a játékosság, nagy mozgásigény, cserébe egy szerető és végtelenül jámbor társat kap az ember.