A folyamat során a fenntarthatóság komplex, átfogó területe került a fókuszba: a Hungaroring napi működése, a létesítményüzemeltetés, a rendezvényszervezés. Ezeket a területeket vették górcső alá a környezetvédelmi célok és folyamatok aspektusából, úgy mint energia, hulladék, víz, talajszennyezés, beszerzési folyamatok, levegőminőség.
A Hungaroringnek pályáznia kellett a csillagokra, különböző dokumentumokat kellett online benyújtani, és a Formula–1 Magyar Nagydíj után megszületett az eredmény: a magyar versenypálya megkapta a két csillagos FIA környezetvédelmi akkreditációt.
„A pályánk számára fontos, hogy mindenben, így a fenntarthatóságban is lépést tartson a világ összes többi helyszínével, igyekszünk folyamatosan tenni ezért, és a fenntarthatósági szempontok a 2026-ig tartó rekonstrukció során is fontosak voltak nekünk” – nyilatkozta Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Felújítás alatt a Hungaroring
A Hungaroringen 2026-ig jelentős rekonstrukciót végeznek, az első üzem az idén júliusi Forma 1 Magyar Nagydíj előtt lezárult. Az alsó depóterületen elbontották az épületeket, majd pedig megépült az új, immár 8000 négyzetméteres paddock. Emellett elkészült a végleges közműhálózat jelentős része, valamint nagy területen látványos kertépítési munkák is zajlottak.
A verseny után folytatódott a pálya felújítása. A meglévő főépületet elbontják, hogy egy korszerű, gazdaságosan üzemeltethető, minden sportszakmai igénynek megfelelő főépület épüljön a helyére. A tervek szerint új lelátó is épül.