A folyamatokat úgynevezett komposztmesterek felügyelik, nem kell tehát tartani attól, hogy a komposztálás menete nem szakszerűen zajlik. A részletekről a Csikász Imre utcában számoltak be, az első Veszprémi Komposzt Ünnepen.
Elsőként Köller Tamás a VKSZ Zrt. részéről üdvözölte a megjelenteket, s kifejezte háláját minden támogatónak, résztvevőnek, akik azért dolgoztak és dolgoznak a jövőben is, hogy a város minél élhetőbb, fenntarthatóbb legyen.
Temesvári Balázs, a VKSZ Zrt. vezérigazgatója kiemelte: fontos a város biodiverzitásának megőrzése, és ez évről-évre egyre fontosabb lesz. A VKSZ felkarol minden olyan jellegű kezdeményezést, amely a város fenntarthatóságát szolgálja, s amely a jó minőséget biztosítani tudja.
A komposztálás is ilyen, melynek meghonosítása misszió. A folyamat széles körben történő megismertetése a többi városnak is példa lehet. Temesvári megköszönte az együttműködést a kertbarátoknak, valamint a Pannon Egyetemnek, akik tudásukkal, szakmai felkészültségükkel támogatták a kezdeményezést. A zöldhulladék tehát nem hulladék, hanem érték.
Kovács Áron önkormányzati képviselő is felszólalt, aki arra világított rá, milyen kedvező, hogy mostantól nem csak a kertesházi övezetekben lehet komposztálni, mert már a társasházak lakóinak is lehetőségük nyílt ezzel.
Baráth Gabriella és Szépvölgyi Ákos a KDRIÜ, vagyis a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség részéről elmondták: a kezdeményezés a CORE projekt keretein belül valósul meg. Osztoztak a Pannon Egyetem mottójával, miszerint a jövő erőforrásai a kukában vannak. A komposztáló a hiedelmekkel ellentétben, ha szakszerűen van kezelve, nem büdös, nem jönnek rá állatok sem, viszont gazdagítja a kert talaját, vagy társas házak esetében akár a cserepes virágok földjeként is remek otthonul szolgál.
Végül, Tóth Eliza, a Pannon Egyetem képviseletében beszélt a komposztálás részleteiről, fontosságáról, praktikájáról, hiszen ez a kutatási területe.