Szoboszlai gólpasszal vette ki a részét a Liverpool BL-sikeréből

ma 8:26 // Forrás: m4sport.hu/MTI
A Liverpool Szoboszlai Dominik gólpasszának is köszönhetően 2–0-ra legyőzte szerdán a vendég Bolognát a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában. Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig otthon kapott ki 3–2-re a meccset emberhátrányban záró Juventustól.

A magyar válogatott csapatkapitánya kezdőként lépett pályára a Liverpoolban, amely nem sok esélyt adott a BL-újonc olasz riválisnak: a világbajnok Alexis Mac Allister a 11. percben szerezte meg a vezetést az angol együttesnek, majd a 75. percben Mohamed Szalah váltotta gólra Szoboszlai passzát. A magyar középpályást a 86. percben cserélték le.

LIVERPOOL, ENGLAND - OCTOBER 02: (THE SUN OUT, THE SUN ON SUNDAY OUT) Mohamed Salah of Liverpool celebrating after scoring the second goal during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD2 match between Liverpool FC and Bologna FC 1909 at Anfield on October 02, 2024 in Liverpool, England. (Photo by Andrew Powell/Liverpool FC via Getty Images)LIVERPOOL, ENGLAND - OCTOBER 02: (THE SUN OUT, THE SUN ON SUNDAY OUT) Mohamed Salah of Liverpool celebrating after scoring the second goal during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD2 match between Liverpool FC and Bologna FC 1909 at Anfield on October 02, 2024 in Liverpool, England. (Photo by Andrew Powell/Liverpool FC via Getty Images)

A Gulácsival és Orbánnal felálló Leipzig kétszer is vezetett a Juventus ellen, mégsem tudta megnyerni az összecsapást. Hazai oldalon Benjamin Sesko, a vendégeknél pedig Dusan Vlahovic duplázott, a nyerő ember viszont a portugál Francisco Conceicao volt, aki a 82. percben szerezte meg a győzelmet jelentő gólt a kapus Di Gregorio kiállítása után az 59. perctől emberhátrányban futballozó torinói csapatnak.

Több meglepetéseredmény is született a szerdai napon: az első körben 9-2-re diadalmaskodó Bayern München ezúttal 1-0-s vereséget szenvedett az Aston Villa vendégeként, a címvédő Real Madrid pedig ugyanennyire maradt alul a francia Lille otthonában.

Nem sikerült pontot szereznie az Atlético Madridnak sem Lisszabonban, sőt, Diego Simeone vezetőedző tanítványai nagy pofonba szaladtak bele, a Benfica ugyanis 4-0-ra verte a spanyol fővárosi együttest.

Komoly izgalmakat hozott a Dinamo Zagreb és a Monaco horvátországi találkozója, a franciák ugyanis kétgólos hátrányt dolgoztak le az utolsó 16 percben és döntetlenre mentették a meccset.