Az akadémia közleményében azt írják: Han Kang életművében szembenéz a történelmi traumákkal és íratlan szabályokkal, és minden munkájában feltárja az emberi élet törékenységét. Különlegesen tudatosan érzékeli a kapcsolódásokat a test és a lélek, az élő és a halott között, és költői, kísélretező stílusával megújította a kortárs prózát.
Han Kang 1970-ben született a dél-koreai Gwangjuban, családjával kilencéves korában költözött Szöulba. Irodalmi közegből érkezik, apja elismert regényíró. Az írás mellett a zenének és művészeteknek szentelte magát, melyek irodalmi munkáiban is nyomot hagynak. Pályafutása 1993-ban kezdődött, amikor először jelentek meg versei az Irodalom és Társadalom folyóiratban. Prózai debütálása 1995-ben történt meg, amikor kiadták novelláskötetét, amit aztán még számos további követett, mind regények, mind rövidebb történetek. Az igazi áttörést 2007-ben megjelent regénye, a Növényevő jelentette, melynek története azt mutatja be, milyen erőszakos következményekbe torkollik az, hogy főhőse, Yeong-hye nem a megszokott étkezési normákat követi.
Aki szeretne magyar nyelven olvasni a frissen Nobel-díjjal jutalmazott szerzőtől, megteheti: két munkáját is lefordították és kiadták hazánkban. 2007-es regénye, a Növényevő tíz év késéssel érkezett meg hozzánk, a Jelenkor gondozásában 2017-ben jelent meg. Nemes teremtmények című, 2014-es munkájára már kevesebbet kellett várni: 2018-ban adta ki szintén a Jelenkor.