célja az állatvédelmi jogalkalmazók és szakemberek szakmai támogatása, végső soron egy egységes és jól működő állatvédelmi rendszer kialakítása Magyarországon. A szakmai napok térítésmentesek, és lehetőséget biztosítanak az érintettek közötti kapcsolatok erősítésére is. A programsorozat Csongrád-Csanád vármegyében, Szegeden veszi kezdetét a vármegyei rendőrség, polgárőrség, jegyzők, kormánytisztviselők, hatósági állatorvosok, civil állatvédők és ebrendészek részvételével, három tematikus teremben összesen 27 előadásra kerül sor. A szakmai nap a tervek szerint 2025 végéig minden vármegyében megvalósul.
A rendezvénysorozat kiemelt szakmai partnerei az Állatvédelmi Cselekvési Terv Kidolgozásáért és Végrehajtásáért felelős Kormánybiztos Titkársága (Igazságügyi Minisztérium), a kormányhivatalok tekintetében a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium Területi Közigazgatásért Felelős Államtitkársága, az Országos Rendőrfőkapitányság, az Országos Polgárőr Szövetség, a Jegyzők Országos Szövetsége, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH), a Magyar Kormánytisztviselői Kar és a Magyar Birtokvédelmi Szövetség (MABIV).
Vetter Szilvia, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta: az Állatvédelmi Kompetencia Program fő célja a magyarországi állatvédelem fejlesztése és erősítése. Az országjáró szakmai nap-sorozat nem csupán információcserére ad lehetőséget, hanem a különböző állatvédelmi szakemberek közötti szorosabb együttműködésre is. Kiemelte, hogy az állatvédelem területén számos kihívás vár, és a hatékony megoldásokhoz elengedhetetlen az összefogás. A program során nem csupán a jogszabályi környezetet fogják áttekinteni, hanem jó gyakorlatokat, jogeseteket is bemutatnak olyanok, akik napi szinten hasonló ügyekkel foglalkoznak. A szakmai napokon az ország legkiválóbb állatvédelmi szakemberei, jogalkalmazói, állatvédelmi szakállatorvosai és szakjogászai tartanak előadásokat, biztosítva a magas színvonalú szakmai ismereteket a résztvevők számára.