A női lapok tanúsága szerint rengeteg hosszabb ideje együtt élő pár, házaspár küzd ezzel a problémával, viszont ők annyira kínosnak érzik a dolgot, hogy még egymással sem beszélnek róla, nemhogy tegyenek is valamit a helyzet megváltoztatásáért. Ez az állapot egészen addig ebben a tetszhalott állapotban marad, amíg az egyikőjük ki nem mozdítja belőle, például azzal, hogy egy szállodai szobába invitálja párját a kapcsolatuk megmentése érdekében.
Pont úgy, ahogy Michele Riml kétszereplős színdarabjában történik, ami a hosszabb ideje együtt élő párok érzelmi és szexuális küzdelmeit dolgozza fel, hol a lelki mélységekbe hatolva, hol pedig a humor eszközével megfűszerezve.
A kortárs írónő darabja többek között arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy milyen fontos lenne, hogy a társak kommunikálják egymás felé a problémákat, ahelyett, hogy a szőnyeg alá söprik azokat, még akkor is, ha olykor groteszk és kívülről nézve humoros szituációkat idéznek elő maguknak.
A Szexpedíció ebbe az igencsak intim helyzetbe enged betekintést két tapasztalt színművész által megformált karaktereken keresztül.
Hegyi Barbara és Seress Zoltán közül előbbi úgy nyilatkozott portálunknak, hogy „a legizgalmasabb talán az, ha idősebb párok jönnek a darabra, de a fiataloknak is van mit levonni a történetből. Például, hogy mi van akkor, ha egyszer csak idegesítővé válik az, ami korábban szerethető volt a másikban? Mi történik, ha az egyik fél számára jó és biztonságos az az élet, amiben már alig történik valami, a másik viszont kiszakadna belőle? Szembejön minden kihívás, ami két ember között felbukkan, amikor régóta együtt élnek.”
A színésznő, amellett, hogy Alice szerepében formálója a történetnek, fontos tanulságot is levont a darabról, amiről így beszélt:
„Fontos kommunikálni egymás felé a problémákat, és nem szabad arra várni, hogy a másik magától kitalálja. Miközben egy komoly történetről beszélünk, egyben humoros is. Ugyanakkor azt is tapasztaltam, hogy sokan meghökkennek a Szexpedíció címtől, de szeretnék megnyugtatni mindenkit, nagyszerű az előadás, a szöveg rendkívül okosan van megírva, és semmi olyan nem történik benne, aminek ne lenne helye a színpadon.”
A laikus vélekedéssel ellentétben nem jelent külön kihívást a színésznőnek, hogy kétszemélyes darab lévén a szöveg is több: „Akik nem ebben élnek, úgy hiszik, nehéz, hogy több a szöveg, de valójában engem semmilyen módon nem befolyásol. Minden szerep kihívás, a Szexpedíció egyik különlegessége pedig az, hogy csak ketten játszunk benne. Nagyon kell figyelnünk egymásra Seress Zoltánnal, aki Henryt alakítja, hiszen egészen más jellegű feladatról beszélünk, mint egy sokszereplős, ki-be jövős darab esetében. Ez a történet egy szobában játszódik, és csak mi vagyunk benne.”
A színművet Sexy Laundry címen először Kanadában az 2003/2004-es szezonban a Belfry Theatre (Victoria, BC) és az Arts Club Theatre Company (Vancouver, BC) mutatta be. A Szexpedíció bemutatására Michele Riml szerző, a Marquis Literary (Colin Rivers) és a Mayer-Szilágyi Színházi Ügynökség engedélyével került sor.
Az előadásra itt vásárolhat jegyet.
Borítókép: jegy.hu