Szücs elmondta, hogy a közösségi költségvetés rendszerét sok magyar városban alkalmazzák már – többek között Pécsen, Miskolcon, Gyöngyösön, Budapesten. A Kutyapárt képviselője azt javasolja, hogy évente százmillió forintot különítsenek el a költségvetésből, amelynek sorsáról a veszprémi polgárok döntsenek.
A lakosság ötleteket nyújthatna be, ezeket az önkormányzat szakemberei előszűrnék: kivennék a felsorolásból azokat a javaslatokat, amiket nem lehet megvalósítani – például azért, mert egy fejlesztésre javasolt ingatlan nem önkormányzati tulajdonban van, vagy a javasolt fejlesztés nem tartozik az önkormányzat hatáskörébe. A pályázatok végső számát egy önként jelentkező civilekből álló részvételi tanács határozná meg. A fő szempont az elbírálásnál az lenne, hogy az elfogadott ötletek minél több veszpréminek jelentsenek előnyt, kovácsolják össze a közösséget és ne csak szűk rétegek javát szolgálják.
A képviselő fontosnak tartja, hogy a veszprémiek részt vehessenek a közvetlen lakókörnyezetüket érintő döntéshozatalban, ezáltal az önkormányzat is képet kaphatna arról, milyen fejlesztéseket tart valóban szükségesnek a lakosság. Szücs úgy látja, hogy a sokszínű ellenzék felsorakozott a kezdeményezés mögé, és Porga Gyula polgármesterrel is pozitív hangulatú egyeztetést folytatott a témáról.
Az indítvány elfogadása esetén a képviselő szeretné mielőbb elindítani a folyamatot, hogy már a 2025-ös költségvetés tervezésében is lehessen részvételi keretet nyitni – ebben az esetben különösen gyors szervezésre lesz szükség, hiszen mindössze négy hónap múlva, február végén születik döntés a jövő évi büdzséről.