Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Csaknem 100 vasúti kocsi felújítása kezdődött el

2024. november 11. 10:49 // Forrás: MTI
Csaknem 100 vasúti kocsi felújítása kezdődött el, hogy mihamarabb ismét forgalomba állhassanak - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) közlekedésért felelős államtitkára.

Nagy Bálint a projektet azzal indokolta, hogy a közlekedési akcióterv egyik legjelentősebb részét képező, csaknem 800 milliárd forintos infrastruktúrafejlesztés mellett szükség van járműfejlesztésre is. Az új járművek beszerzése ugyanakkor hosszú folyamat, egy most megvásárolt vasúti jármű legjobb esetben 2028-ra állhat forgalomba. Érdemes tehát azokat is számításba venni, amelyek a MÁV tulajdonát képezik, de felújításra várva nem közlekednek. Országszerte csaknem 100 ilyen vasúti kocsi van, ezek felújításával időt lehet nyerni - mondta az államtitkár.

Fotó: Domján Attila / vehir archívFotó: Domján Attila / vehir archív

Hozzátette, az erősítésre nagy szükség van, mert az ország- és vármegyebérleteknek, valamint az új kedvezményrendszernek köszönhetően ma többen utaznak a MÁV vonatain, mint a járvány előtti rekordidőszakban. Bár évtizedes hátrányokat kell ledolgozni a vasúttársaságnál, a kormány mindent megtesz, hogy a vasúti szolgáltatás ne csupán olcsóbb legyen, de folyamatosan javuljon is - fogalmazott Nagy Bálint.

A MÁV Zrt. vezérigazgatója szintén azt emelte ki az államtitkár videóüzenetében, hogy a vasúti közlekedés Magyarországon egyre népszerűbb az ország- és vármegyebérleteknek, valamint a tarifareformnak és a budapesti tarifaközösségnek köszönhetően. Hegyi Zsolt szerint a vasúttársaságnak az a feladata, hogy ezt a népszerűséget megszolgálja, ezért "hadrendbe kell állítani minden járművet", amellyel a MÁV rendelkezik. Ennek érdekében kezdődött el annak a mintegy 100 vasúti szerelvénynek a felújítása, amelyeket alkatrészhiány miatt eddig nem lehetett korszerűsíteni. Ezeknek körülbelül a fele korszerű, első- és másodosztályú intercity-kocsi. A felújítandó járművek a tervek szerint a következő nyáron már forgalomba is állhatnak, így még több légkondicionált vasúti kocsi közlekedhet jövőre. Ez a projekt lesz tehát a következő 9 hónap legfontosabb feladata - tette hozzá a MÁV vezérigazgatója.

vehir.hu
további cikkek
Az új szolgáltatóval új megoldások a veszprémi hulladékszállításban közérdekű Az új szolgáltatóval új megoldások a veszprémi hulladékszállításban Hamarosan a veszprémi háztartások megkapják a postaládájukba a 2025-ös hulladéknaptárt, ami tartalmazza az összes olyan fontos információt és időpontot, amik a hulladékszállítással kapcsolatosak. Ez viszont csak az egyik újítás lesz idén, amit bevezet a Depónia Nonprofit Kft. amely szolgáltató idén január 1. óta felel Veszprémben és további tizenkilenc környékbeli településen a hulladék elszállításáért. A legfontosabb tudnivalókat szerdán személyesen a cég ügyvezetője ismertette. ma 16:34 Idén a tavalyinál több forrást biztosít a Magyar falu programra a kormány közélet Idén a tavalyinál több forrást biztosít a Magyar falu programra a kormány A kormány 2025-ben a tavalyinál több forrást biztosít a Magyar falu programra - közölte a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos szerdán a közösségi oldalán közzétett videójában. ma 10:36 Nyugodt fejlődés és az AI társadalmilag hasznos kutatása a Pannon Egyetem fókuszában Pannon Egyetem Nyugodt fejlődés és az AI társadalmilag hasznos kutatása a Pannon Egyetem fókuszában Nyugodt fejlődési időszakát éli jelenleg a Pannon Egyetem, de a múlt heti Educatio kiállításon „berúgták az ajtót” a beiskolázási folyamat hajrájára. Az egyetem vezetése kedden délelőtt tartott sajtótájékoztatót az aktualitásaikról, amelyen a képzések mellett szóba kerültek olyan tudományos kutatások is, amelyek az intézmény falain belül zajlanak. Ezek közül több érinti a fenntarthatóságot és környezetvédelmet, de egyre nagyobb hangsúlyt kap a mesterséges intelligencia társadalmilag hasznos alkalmazása is. tegnap 15:04 Együtt Veszprémért: hátrányba hozza a veszprémi vállalkozókat az önkormányzat közélet Együtt Veszprémért: hátrányba hozza a veszprémi vállalkozókat az önkormányzat Az építményadó emelésével a környékbeli településeken működő vállalkozásokkal szemben hátrányba kerültek a veszprémiek – erről beszélt Adamecz Zoltán önkormányzati képviselő és Varga József képviselőjelölt keddi sajtótájékoztatójukon. tegnap 11:47

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.