Bár nem csak télen fontos az immunrendszer erősítése, ilyenkor mégis felértékelődik a szerepe. Sok a megfázásos megbetegedés ebben az időszakban, a torokprobléma és a bakteriális, vírusos fertőzések is gyakoribbá válnak.
Óriási segítség lehet ilyenkor a természetízei.hu vitamézes bármely készítménye. Ezek olyan mézkülönlegességek, amelyek méhpempőt, propoliszt és virágport is tartalmaznak, így gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban és aminosavakban is. Roborálják az immunrendszert, és természetes gyulladáscsökkentő hatásukkal segítik a betegségek leküzdését.
Akár csokis, epres, málnás-mézes és narancsos ízvilágban is elérhetőek, így a gyerekek nagy kedvenceinek számítanak. Sőt, még kutyák számára is akad köztük táplálékkiegészítő, mely amellett, hogy ízletes, még hasznos is.
Miért válik fontossá télen a mézfogyasztás?
Ahogy azt már említettük, a leglényegesebb tulajdonsága a méznek az, hogy kiváló antimikrobiális és antioxidáns, és így erősíti az immunrendszert. Ennek köszönhetően könnyebben felveszi a harcot a vírusokkal, fertőzésekkel. De miért hasznos még?
- Enyhíti a torokfájás tüneteit.
- Gyorsan felszívódik, így pillanatok alatt energetizál.
- A friss gyümölcsöket, zöldségeket is kiválóan helyettesíti a téli időszakban.
- Támogatja a testünk hőszabályozását, így minimalizálja a hideg kéz-, lábérzetet.
Hogyan alkalmazzuk?
A méznek számtalan felhasználási módja létezik, most hozunk néhány tippet, hogy hogyan érdemes fogyasztani. Meleg teához, forró italokhoz adjunk egy kanál mézet, de ügyeljünk arra, hogy kicsit hűljenek előtte! Pirítósra kenve vagy joghurtba keverve akár még gyümölcsökkel kiegészítve is tökéletes reggeli opció. Langyos tejjel kombinálva enyhíti a köhögést, és segíti az elalvást. Nyersen is érdemes fogyasztani, de szirupként is használhatjuk.
Hasznos méztermékek
Nemcsak a mézfogyasztás számít sokat az egészségünk szempontjából, hanem a propolisz, a virágpor, a méhpempő és a méhkenyér is nagyon értékes tulajdonságokkal bír. Vegyük most sorra, hogy melyik, miért hasznos.
- A propolisz antibakteriális, antivirális és gombaellenes is, így légúti problémák esetén nagyon sokat segíthet. Csökkenti a gyulladásokat, ezért gyakran alkalmazzák ízületi gondok esetén is.
- A virágpor fehérjében, vitaminokban, ásványi anyagokban és antioxidánsokban gazdag, így védi az immunrendszert és a sejteket. Emellett csökkenti a pollenallergiát is.
- A méhpempő szintén hasonló összetevőket tartalmaz, és még a sebgyógyításhoz is előszeretettel alkalmazzák.
- A méhkenyér pedig az energiaszint növeléséhez járul hozzá. Kiváló B- és C-vitamin-, vas-, illetve cinkforrás.
Láthatjuk, mennyire jótékony hatással van a szervezetre a méz, illetve bármely méhészeti termék. Azonban az esetleges allergizáló hatásuk miatt mindig konzultáljunk szakemberrel fogyasztás előtt! Ügyeljünk a mértékletességre és az egyéni egészségi állapotunkra is!