A Vakok és Gyengénlátók Veszprém Megyei Egyesülete csütörtökön ünnepelte önálló jogi személlyé válásának húszéves jubileumát. Ünnepi rendezvényükön Porga Gyula poglármester elmondta: egy nagy közösség akkor erős, ha az azt alkotó kisebb közösségek is erősek. Az egyesület példája mutatja, milyen sokrétűen tudnak hozzájárulni a nagyobb közösség életéhez. Fontos az is, hogy a civil szervezet támaszt és magabiztosságot ad tagjainak, azt érezteti velük, hogy nincsenek egyedül. Nemcsak a bajokat, az örömöket is megoszthatják egymással. Külön megköszönte azt, hogy a szervezet fontos részét képezi a város közéletének, fontos programokkal gazdagítják a mindennapokat.
Dr. Nagy Sándor felidézte: annak idején a Vakok Szövetsége egy jogi személyként működött, az 1990-es évek elején a központi forráselosztás helyett pályázatok révén működött a finanszírozás, lehetőség nyílt önálló civil szervezetek létrehozására, az önállósodás révén újabb forrásokhoz férhet hozzá a szervezet. Fontosnak nevezte, hogy az egyesület látássérült emberek rehbilitációs csoportját működteti, amely arra hivatott, hogy a látásukat elvesztett emberek megtanulják minél önállóbban élni az életüket, tudjanak főzni, tanulni, részt tudjanak venni a társadalom életében.
Az esemény egyik fénypontjaként Klausz Károlynét Louis Braille-emlékéremmel tüntették ki – sajnos a díjazott személyesen nem tudott jelen lenni a rendezvényen. Klausz Károlyné 1990 óta tevékenykedik a Veszprém megyei súlyos látássérültek érdekében először adminisztrátorként, majd irodavezetőként végigkísérte az egyesület fejlődését. Mindig az egyesület és tagságának érdekeit helyezte a figyelme középpontjába. Jelentős szerepe volt abban, az egyesület könnyen megközelíthető irodát tart fenn és anyagilag stabilan működik. Nagy rendezvények lebonyolításában is részt vett, meghatározó szerepe volt a tagok és az egyesület vezetése közötti erős kapcsolat ápolásában.