A polgármester három fő tematika – az infrastruktúra, a szolgáltatások és a közösség – mentén vázolta fel, milyen módon tervezik fejleszteni a várost az élhetőség jegyében.
Az infrastrukturális beruházások kapcsán beszélt a szociális intézmények tervezett fejlesztéseiről, de elismerte azt is: a városnak jelentős lemaradásai vannak a lakhatásban a hasonló méretű városokhoz képest. Példaként Kaposvárt említette, amely tízszer annyi önkormányzati tulajdonú lakással rendelkezik. Ennek az az oka, hogy a kilencvenes években a veszprémiek éltek a lehetőséggel, és megvásárolták a tanácsi lakások nagyját. Porga Gyula szerint az önkormányzatnak nagyobb szerepvállalásra van szüksége abban, hogy a fiataloknak segítsenek elindulni az életben, illetve hogy a nyugdíjasoknak otthonokat teremtsenek, miután a korábbi családi fészek már túl naggyá válik számukra.
A szolgáltatások terén a polgármester a korábbi eredmények közül kiemelte az onkológiai központ létrejöttét, amiért korábban Szombathelyre, és a korai fejlesztő központot, amiért korábban Budapestre kellett utazni. Beszélt a szabadidő eltöltéséről is, amelyben civil szervezetek és vállalkozások által biztosított szolgáltatások kínálnak lehetőségeket. Porga szerint megfigyelhető tendencia az, hogy a fiatalok a fővárosban szeretnének továbbtanulni, és Veszprém nem tud egy kétmilliós nyüzsgő metropolisszal versenyezni. Ugyanakkor az is igaz, hogy amikor családalapításon gondolkoznak, a fiatalok számára már más szempontok válnak fontosabbá, és ezekben Veszprém nagyon is versenyképes, akár Budapesttel szemben is.
A harmadik fő szempont az élhetőségben az, hogy milyenek az emberi viszonyaink – folytatta a polgármester. Rámutatott, hogy itt van a legnagyobb szükség a nyugdíjasokra, akik közösségeket teremtenek. Mint mondta, az Európa Kulturális Fővárosa programban számos lehetőség létrejött vagy megerősödött, de ezek csak akkor tudnak megmaradni, ha a veszprémiek használják őket. Ha nem megyünk el a reggeliző helyekre, ha nem megyünk koncertekre, akkor ezeket nem lehet fenntartani. Az önkormányzat nem tud mesterségesen közösségeket építeni: a kereteket teremtik meg, de az, hogy ezeket megtöltsék, már a veszprémiek feladata. A siker titka az, hogy az emberek éljenek a rendelkezésükre álló lehetőségekkel – hangsúlyozta Porga Gyula, aki az előadást követően a felmerülő kérdésekre is válaszolt.