2024. május 22. Júlia, Rita

Új világcsúcs 100 méteres síkfutásban / Usain Boltnak mindössze 9.72 másodpercre volt szüksége a táv megtételéhez

A jamaikai sprinter New Yorkban a Reebok grand prix-n érte el ezt a fantasztikus időeredményt. A futam előtt azonban nem úgy tűnt, hogy minden ideális a jó eredményhez, ugyanis majdnem egy órás csúszással kezdődött a leggyorsabbak versenye, a szervezők tartottak a környéken tomboló vihartól. Az újabb bemelegítések után pedig az első rajtnál hibázott egy futó, a visszalövés pedig későn dörrent, 20 métert már megtettek a sprinterek. Valószínűleg szegényebbek lettünk volna ezzel az eredménnyel, az első rajtja ugyanis nem volt ideálisnak mondható a 196 cm magas Boltnak.
Ilyen körülmények között született tehát ez az eredmény, ami ideálisnak volt mondható, az a szél, 1.7-es hátszelük volt, a hitelesítési limiten éppen belül. Érdekesség még, hogy most csak a második helyre volt elég a világbajnok, Tyson Gay 9.85-ös ideje.
A 200-on világbajnoki második Bolt május elején már meglepte a világot egy Jamaikában elért 9.76-tal, most viszont átadta a múltnak honfitársa, Asafa Powell tavaly szemtemberben Olaszországban felállított 9.74-es világcsúcsát. 1996 óta ez az első alkalom, hogy az USA területén állítja fel valaki a legrövidebb szabadtéri táv világrekordját, akkor Donovan Bailey 9.84-es ideje volt a szenzáció.