A nőtüntetés emlékműsorán elsőként Sótonyi Mónika alpolgármester szólalt fel, aki rávilágított, a december hatodika a legtöbb család életében manapság Miklós napjáról szól. Arról, hogy örömet és boldogságot okozzunk a legkisebbeknek, hogy a varázs varázs legyen, az ünnep ünnep. Sótonyi folytatta, Veszprém életében a december hatodika másról is szól, hiszen 1956-ban a veszprémi nők első vidéki városként csatlakoztak a tüntetéshez.
A tüntetők virággal a kezükben vonultak, és azt üzenték, nem félnek. Ezzel megemlékeztek az elesett hősökről is, de megmutatták azt is, miként tudnak összefogni a jó ügy érdekében. Sótonyi úgy fogalmazott, ennyi idő elteltével is kötelességünk emlékezni erre az eseményre, és azokra, akik ezzel beírták magukat a történelembe. A Venőke is történelmet írt, folytatta az alpolgármester, akik már évtizedek óta rávilágítanak a női értékekre, és számos jótékony cselekedet is fűződik a nevükhöz.
Amikor az elődökre emlékezünk, valójában a huszonegyedik századi helytállásra is felhívják a figyelmet, és arra, hogy ne csupán magunkért, de a közösségért is legyünk képesek kiállni, zárta gondolatait Sótonyi Mónika alpolgármester.
Huszár Józsefné Júlia, az egyesület alapítója is felszólalt, visszaemlékezésében kihangsúlyozta, ahogy a jelenlegi rendezvény is a himnusz éneklésével kezdődött, úgy fontos kiemelni, hogy ez nem volt mindig természetes, hiszen volt olyan idő, amikor nem volt szabad énekelni a magyar himnuszt. Huszár Józsefné Júlia hozzátette, akkor értették meg igazán, mi a haza és a hazaszeretet.
A díjazottak:
Dr. Bölöniné Dr. Deák Piroska köztisztviselő
Uhrin Józsefné óvodapedagógus, a Máltai Szeretetszolgálat önkéntese
Gaál Jelena, a Máltai Szeretetszolgálattól
Gajdics-Pető Ágnes, fejlesztő pedagógus
Horváthné Dr. Kovács Zsuzsanna, a Regina Mundi Plébánia Karitász csoportjának önkéntes csoportvezetője
Takács Istvánné Erzsike, a Fagyöngy Egyesület alapító tagja
Takács Renáta, családsegítő szakember
Tálos Éva, gondozónő, családvédelmi szakember