Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 7. Ambrus
Veszprém
6°C
2025. december 7. Ambrus
Veszprém
6°C

Törvénymódosítást kezdeményez a Fidesz, hogy ne évülhessenek el az emberölési ügyek

2024. december 11. 14:09 // Forrás: MTI
A Fidesz országgyűlési frakciója törvénymódosítást kezdeményez annak érdekében, hogy ne évülhessenek el az emberölési ügyek - olvasható a képviselőcsoport szerdai Facebook-bejegyzésében.

Mint írták: mindenkit joggal háborít fel a Till Tamás meggyilkolásának ügyében fennálló jogi helyzet, amely alapján az elkövető azért "úszhatja meg" az emberölés bűncselekményének következményeit, mert tettének idején kiskorú volt, így a bűncselekmény elévült.

A szokatlan és elfogadhatatlan helyzet azonnali választ kíván, ugyanis szembe megy minden jóérzésű ember erkölcsi elvárásával. Ezért a Fidesz-frakció haladéktalanul törvénymódosítást kezdeményez, hogy ne évüljenek el soha, semmilyen körülmények között az ilyen bűntettek - tartalmazza a bejegyzés.

vehir.hu
további cikkek
A múltból épít jövőt tíz éve a Gerence közössége kultúra A múltból épít jövőt tíz éve a Gerence közössége A Gerence Hagyományőrző Néptáncegyüttes az Agórában ünnepelte tízéves jubileumát, ahol a “Múltunkból eredő jövő” című gálaműsor a Szent Mihály napja és Advent közötti bakonyi hagyományokat elevenítette fel teltház előtt.  ma 14:56 Fellobbant a remény gyertyája Veszprémben illatos advent Fellobbant a remény gyertyája Veszprémben Advent második hétvégéjén ismét megtelt a Szent Imre tér és a Kossuth utca ünnepi hangulattal: Veszprém városa hagyományaihoz hűen meggyújtotta a második gyertyát az adventi koszorún, az Illatos Advent rendezvénysorozat részeként.  ma 12:04 Új fejezet kezdődött Nemesvámoson: átadták a Jáger Csoport kutató- és fejlesztő laboratóriumát, amely a magyar ipari innováció egyik központja lehet közélet Új fejezet kezdődött Nemesvámoson: átadták a Jáger Csoport kutató- és fejlesztő laboratóriumát, amely a magyar ipari innováció egyik központja lehet Ünnepélyes keretek között adták át Nemesvámoson a Jager Holding legújabb kutató- és fejlesztő laboratóriumát, amely új lendületet ad a térség ipari és technológiai fejlődésének. A 100 százalékban magyar tulajdonú vállalat évtizedek óta meghatározó szereplője az elektromos kapcsolószekrények gyártásának, és az új beruházás tovább erősíti pozícióját a nemzetközi innovációs térképen. tegnap 12:56

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.