Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 21. Konstantin
Veszprém
15°C
2026. május 21. Konstantin
Veszprém
15°C

A korai juhar az év fája 2025-ben

2025. január 3. 23:19 // Forrás: Országos Erdészeti Egyesület
Az Országos Erdészeti Egyesület mozgalma 1996 óta minden évben megválasztja az év fafaját.

Az Országos Erdészeti Egyesület és az Év Fája Kuratórium 2013 óta minden évben ajánlást tesz három fafajra, melyek közül az Év Fáját szavazással választják meg. Idén október 29-től november 20-ig lehetett szavazni az év fája tematikus honlapon a jelöltekre, melyek a kecskefűz, a korai juhar és a rezgő nyár voltak – számolt be honlapján az egyesület.

Összesen 2248 szavazat érkezett be. Az első helyet 825 szavazattal a korai juhar, a második helyet 739 szavazattal a rezgő nyár, míg a harmadik helyezést 684 szavazattal a kecskefűz nyerte el.

Illusztráció: Rabensteiner / WikipediaIllusztráció: Rabensteiner / Wikipedia

A korai juhar a hegy- és dombvidékek üde erdeinek elegyfája, lombfakadás előtti, korai virágzása árulja el jelenlétét. Alföldi területeinken szívesen költözik be az alsó lombszint nélküli természetszerű állományokba. Számos fajtáját alkalmazzák a kertészek.

A távoli észak kivételével csaknem mindenütt megtalálható Európában, a Kárpát-medencében főleg a hegyvidékeken. Eredeti termőhelyein ma már ritkább, de parkfának gyakran ültetik. A Kárpát-medencében főleg a párás, üde vagy mérsékelten nyirkos talajú erdőket kedveli. Mintegy 200 évig élhet. Avarja könnyen lebomlik, és ezzel serkenti a biológiai aktivitást. Virágai a néhány nappal a lombfakadás előtt vagy azzal egy időben, március–április–májusban nyílnak. – Wikipedia

vehir.hu
további cikkek
Történelmi sportpályát avattak Veszprémben részvételi költségvetés Történelmi sportpályát avattak Veszprémben Szerdán a veszprémi iskolások közül valószínűleg a Hriszto Botev iskola diákjai örültek a leginkább, hiszen ők vehették birtokba az intézmény udvarán elkészült vadonatúj sportpályát. A beruházás különlegessége, hogy mindez az önkormányzat egy tavalyi kezdeményezéséből indult, de valójában a veszprémi emberek döntöttek róla. tegnap 21:48 Polgári elegancia és fesztelen kerti parti készülődik a Veszprémi Várban borszalon Polgári elegancia és fesztelen kerti parti készülődik a Veszprémi Várban Második születésnapját ünnepli a Veszprémi Borszalon, a szervezők pedig a kerek évfordulóhoz illő, gazdag programmal készülnek május 29-én a Várban. A Garden Party-ként is fémjelzett eseményen a borászat, a látványos fényfestés és a helyben készült grillételek alkotnak harmonikus egységet a várnegyed patinás díszletei között sok-sok meglepetés mellett. tegnap 15:29 Új korszak kezdődik: találkoztak a Diáktanács tagjai fiatalok Új korszak kezdődik: találkoztak a Diáktanács tagjai Először ültek össze a Veszprémi Diáktanács tagjai kedd délután a Pannon Köztérben. A Vediök utódjaként létrehozott szervezettől azt reméli az önkormányzat, hogy hatékonyabban tudja képviselni majd a veszprémi fiatalokat, illetve közvetíteni a diákok és döntéshozók között. 2026. május 19. 21:52

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.