20°C
20°C

Dupla dupla az úszó Eb-n

2010. augusztus 15. 19:33 // Forrás: MTI
Hosszú és Cseh arany-, Jakabos és Verrasztó ezüstérmet szerzett a Budapesten zajló úszó Európa-bajnokság utolsó napján.

Hosszú Katinka arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. Hosszú - aki csütörtökön 200 m vegyesen és a 4x200-as gyorsváltó tagjaként is aranyérmes lett, hétfőn pedig éppen Jakabos előtt második volt 400 m vegyesen - 2:06.71 perccel zárt. Jakabos a 400 m vegyes bronzérme után élete legjobbjával, 2:07.06-tal szerzett ezúttal ezüstöt.

A telt ház, 5000 néző hatalmas buzdítása közepette a két magyar közül Jakabos kezdett gyorsabban, féltávnál elsőként fordult, s egészen a hajráig az élen tempózott. Hosszú 100-nál csak az ötödik volt, az utolsó 50-nek pedig negyedikként vágott neki. Miközben a többiek fáradtak, a bajai úszó elsőként csapott a célba.

Cseh László arany-, Verrasztó Dávid pedig ezüstérmet nyert vasárnap 400 m vegyesen a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. A Kőbánya SC olimpiai ezüstérmes versenyzője sikerével egyszersmind káprázatos sorozatát is folytatta: megszakítás nélkül, 2004, 2006 és 2008 után 2010-ben is Európa-bajnoki címet szerzett a hosszabbik vegyes számában. Cseh 4.10.95 perccel diadalmaskodott. Verrasztó Dávid 4:12.96-tal végzett a második helyen, húga, Evelyn egy-egy arany és ezüstje után tovább gazdagítva a család éremkollekcióját.

A délelőtti előfutamok során a 200 m-en aranyérmes Cseh 4:14.01 perccel csapott a célba, ez összesítésben a legjobb időt jelentette. A vele együtt versenyző Verrasztó 4:14.73-mal lett második mögötte, így ő is biztosította a helyét a legjobb nyolc között.

Kis Gergő egy korábbi futamban tempózott, ahol 4:14.76 perccel nyert, de összesítésben hiába volt a harmadik legjobb idő az övé, nem szerepelhet a fináléban, mert ott egy nemzetből csak ketten léphetnek rajtkőre. Gyurta Gergely 4:21.35-tel 11. lett a selejtezőben.

A magyar csapat a bő negyedórán belül szerzett két kettős diadallal 13 éremnél tart az Eb-n: 6 arany, 4 ezüst, 3 bronz.

Hosszú három aranyérmével és egy ezüstjével a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője lett az Eb-n.