20°C
20°C

Gólzáporos meccsen veszprémi továbbjutás / ZTE FC II.–Veszprém FC 4- 4 (2-1), tizenegyesekkel: 4-5

2010. augusztus 18. 19:53 // Forrás: veszpremfc.hu / vehr.hu
Nyolc gól született a rendes játékidőben a Veszprém-ZTE II. Magyar Kupa találkozón. Végül a tizenegyesek döntöttek a mieink javára.

Óriási izgalmakat hozott a férfi labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában a Veszprém FC zalai vendégjátéka. A fordulatokban gazdag találkozón a bakonyiak szereztek vezetést, a vendéglátó Zalaegerszeg II. azonban fordított, majd két alkalommal is is kétgólos előnyre tett szert. A 4-4-es döntetlent követően a hosszabbításban már egyik háló sem zördült, a tizenegyespárbajt pedig a mieink bírták jobban idegekkel. Orbán Tamás vezetőedző legénysége bejutott a sorozat 3. körébe.

Magyar Kupa, 2. forduló:
ZTE FC II.–Veszprém FC 4-4 (2-1), tizenegyesekkel: 4-5
Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Kovács Zsolt
Zalaegerszeg: Sipos – Turcsik, Bogunovic, Panikvar, Kocsis – Keszei, Major, Delic, Ivancsics – Illés, Vittman. Edző: Balázs Zsolt.
Veszprém: Kádár – Grósz, Fehér, Kollár, Leitold – Hudec, Szöllőskei, Sánta, Tatai – Finta, Karakai. Edző: Orbán Tamás.
Csere: Finta helyett Nagy K, Karakai helyett Czvetkó, Szöllőskei helyett Kalcsó, illetve: Major helyett Kósik. Turcsik helyett Tróbert.
Gólszerzők: Wittmann, Turcsik, Delic, Ivancsics (11-es), illetve Kalcsó (2), Tatai, Nagy K.

A gólok rövid krónikája

22. perc: Tatai szöktette a jobb oldalon Szöllőskeit, aki visszapaszolt a második hullámban felérő társhoz. A támadó higgadtan belsőzte a játékszert a védők és a hazai kapus lábai között a hálóba (0-1).
36. perc: baloldali beadást a hazaiak csatára, Vittman vett át a 16-oson belül és a „megszelídített” labdát a hosszúba lőtte (1-1).
42. perc: az alapvonalról középre adott labdát Turcsik passzolta a kapuba, kialakítva a félidei állást (2-1).

64. perc: a zalaiak középpályásához, Delichez került a játékszer, aki baloldalról kiszorított helyzetből bombaerősen lőtt a hosszúba (3-1).
72.. perc: Czvetkó az alapvonalról centerezett, majd az érkező Kalcsó a védők között a kapuba lőtt (3-2).
76. perc: egy magasan ívelt labda Leitold kezét érte. A megítélt büntetőt Ivancsics biztosan értékesítette (4-2).
82. perc: Tatai lépett ki egyedül a középpályán és nagyszerűen ugratta ki Nagy Károlyt, aki maga elé tette a labdát és bombagólt lőtt a hosszú felsőbe (4-3).
87. perc: Czvetkó ugratta ki Tatait, aki a kapust kicselezve az ötös vonalán még két védőt cselezett ki, majd Kalcsó elé passzolt, aki az üres kapuba lőtt (4-4).

A hosszabbításban nem esett találat, a drámai büntetőpárbajt pedig a bakonyiak nyerték 4-5-re.

Balázs Zsolt, ZTE edzője: – A védelmünk nem úgy működött, ahogy kellett volna. Értékes meccset játszottunk.
Orbán Tamás, VFC edzője: – Nagyiramú meccset játszottunk a rutinos, NB I-es játékosokkal teletűzdelt csapat ellen, amely jól szolgálta a felkészülésünket.