A nagyszámú megjelentet a klub vezetője, Bodnár Istvánné köszöntötte, majd bemutatta a Balatonalmádiban és Stuttgartban élő Káplán György énekművészt, a Magyar Kultúra Lovagját, aki valamennyi hazai és külhoni fellépését fellépti díj nélkül ajánlja meghívóinak.
Káplán György a közelmúltban érkezett haza Németországból, s elmondta: a stuttgarti Magyar Barátságklubban nagy sikerrel mutatta be először ezt a műsorát, és a stuttgarti Magyar Kulturális Intézet is felkérte, hogy ősszel németül adja elő, s német közönség előtt.
A program Kresz Mária (Maria Kresz) néprajzkutató dokumentumértékű rajzos – Ungarische Bauerntrachten című – albumára épült, mely a magyar paraszt- és népviselet 1820–1867 közötti időszakát reprezentálja.
A vetített képek között találkozhattunk az egykori birodalom magyar, sokác, zsidó, tót nemzetiségű lakosságának hétköznapi és ünnepi viseleteivel. Az előadó külön utalt a veszprémi, a balatoni, és erdélyi népviseletekre, melyek legtöbbjéről bővebben is tájékoztatta hallgatóságát. Nem hallgatta el a ma embere számára visszásnak tűnő ruhaviseleti „egzotikumokat”, így az fehérnemű ritka mosását, a kalap és ing „zsírozását, faggyúzását”, mely – mi tagadás – némi szaghatással is járt…
Káplán György (a közelmúltban „tiszteletbeli székellyé” avatták) számos, a ruhákhoz kapcsolódó népdalokkal tarkította előadását, s kölcsönös örömöt okozott hallgatóságának és tenmagának a közös énekléssel. Befejezésül elhangzott Wass Alberttől vett ars poeticája is: „Őseidnek szent hitéhez, nemzetednek gyökeréhez, testvér, ne légy hűtlen soha!”
Zatkalik András