Orbán Viktor a hivatalos látogatáson Magyarországon tartózkodó Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatón azt mondta, ez a testület egy politikai bírósággá alakult az elmúlt években, már nem pártatlan, nem jogállami bíróság. Ezt a legvilágosabban az Izraellel kapcsolatos döntések mutatták meg - tette hozzá, miközben bejelentését a sajtótájékoztatón megtapsolta Benjámin Netanjahu.
"Meggyőződésem, hogy politikai eszközzé silányították ezt az egyébként fontos nemzetközi bírói fórumot, amellyel nem tudunk és nem is akarunk közösséget vállalni a következő időszakban" – fogalmazott Orbán Viktor.
Elmondta, a külügyminiszter a kilépéssel kapcsolatos törvényjavaslatot a nap folyamán benyújtja az Országgyűlésnek.
Benjámin Netanjahu: hasonló csatát vív Izrael és Magyarország
Hasonló csatát vívunk a közös civilizációnk jövője érdekében, a zsidó-keresztény, a nyugati civilizáció érdekében - hangsúlyozta Benjámin Netanjahu, Izrael Állam miniszterelnöke az Orbán Viktor magyar kormányfővel közösen tartott csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
Kijelentette: ezt a civilizációt jelenleg a radikális iszlám támadja, amelyet a Közel-Keleten egyetlen állam, Irán támogat "meghajtó motorként".
Eltiporjuk ezt az iráni terrortengelyt, amely nemcsak bennünket, hanem Európát is keményen támadott - fogalmazott a politikus, hangsúlyozva, a magyar miniszterelnök megérti, hogy ez "egy közös erőfeszítés értékeink, az érdekeink, illetve a közös biztonságunk érdekében".
A köztársasági elnök is fogadta Netanjahut
Korábban Sulyok Tamás köztársasági elnök a Sándor-palotában fogadta a Magyarországon hivatalos látogatáson tartózkodó Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt. A magyar államfő és az izraeli kormányfő közötti találkozón a felek áttekintették a kétoldalú kapcsolatok helyzetét, a jövőbeni lehetőségeket, valamint az aktuális nemzetközi kihívásokat - közölte a Sándor-palota.
Sulyok Tamás és Benjámin Netanjahu egyetértett abban, hogy azonos módon vélekednek a biztonsággal, a nemzeti szuverenitással és a nemzeti identitással összefüggő kérdésekről.
A magyar államfő hozzátette: meggyőződése, hogy egy erős Izrael nemcsak a Közel-Kelet, hanem Európa biztonságához, az európai zsidóság védelméhez és az antiszemitizmus elleni küzdelemhez is elengedhetetlen. Sulyok Tamás hangsúlyozta, hogy Magyarország elítéli az antiszemitizmust, és zéró toleranciát hirdetett annak minden formája ellen.