A Veszprémi Főegyházmegye idén is gondoskodott arról, hogy húsvétra készülve passiójáték formájában a hívők még inkább át tudják élni Jézus szenvedéstörténetét, a Jeruzsálembe való bevonulástól egészen a kereszthalálig.
Vasárnap délután népes közönség előtt a Margit-romoknál kezdődött a színdarab, ami, ahogy a korábbi években is, most is a Benedek-hegyen fejeződött be.
Közben megelevenedett az utolsó vacsora, Júdás árulása, Pilátus ítélete, a fájdalmas keresztút és végül a keresztrefeszítés is.
A veszprémi passiójátékban ezúttal is szerepet vállalt Udvardy György, érsek is. Ahogy a korábbi években, úgy most is Cirenei Simont alakította, aki segített Krisztusnak vinni a nehéz keresztet a kivégzőhelyre.
Galériánk a passióról az alábbi képre kattintva nyílik meg:
A passió szó latin eredetű, jelentése „szenvedés”. Ez a kifejezés elsősorban Jézus szenvedésének és kereszthalálának történetére utal, amely az evangéliumokban részletesen olvasható, és az egyházi év legszentebb időszakához, a nagyhét eseményeihez kapcsolódik. A passió hagyománya az első keresztény közösségek idejére nyúlik vissza, amikor a hívek a húsvét előtti napokban különleges áhítattal idézték fel Jézus szenvedéseit. A középkor folyamán ez az emlékezés dramatikus formát öltött. Passiójátékok formájában a hívők nemcsak hallgatói, hanem résztvevői is lettek a történetnek, hiszen ezek az előadások színes és gyakran monumentális formában elevenítették meg Jézus elfogását, megkínzását, kereszthalálát és temetését.