Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Hatalmas kedvezményekkel nyitott meg a veszprémi Praktiker

2025. április 23. 16:37
Szerda délben kinyíltak a fotocellás ajtók a veszprémi Praktiker áruházban, a sorokat pedig rögtön több száz vásárló lepte el. Az ismert barkácsláncnak a veszprémi a huszonharmadik üzlete az országban, viszont több szempontból is zászlóshajónak szánják a hazai piacon. Ott voltunk a nyitás előtti pillanatokban, cikkünkben pedig bemutatjuk, hogy mire és milyen kedvezményekre számíthatnak az odalátogatók a következő napokban.

Összesen 7100 négyzetméteren, több tízezer különböző termékkel töltötték fel az üzlet polcait a Veszprém déli határában, a Tirat-Carmel utcában felépített Praktikerben, ami az összes innovatív megoldást tartalmazza, ami az áruházlánc többi boltjában is jelen van, abban pedig közülük is kitűnik, hogy itt található a legnagyobb kertészeti részleg a Praktikerek közül.

Ezen barkácseszközökre, valamint otthoni bútorokra, hideg- és melegburkolatokra, szaniterekre, festékekre és még számos másik termékre a nyitás utáni napokban jelentős kedvezményeket biztosít az üzlet. Az eleve akciós, vagy „ütős áras” termékeken kívül a többit is húsz százalékos kedvezménnyel lehet megvásárolni egészen április 27-ig.

Az első vásárlók pontban déli tizenkettő órakor léphettek be az áruházba, ahol az azt megelőző percekben tartották a hivatalos megnyitót, amelyen jelen volt Porga Gyula, Veszprém polgármestere is, aki köszöntőjében üdvözölte a Praktiker megérkezését Veszprémbe, ami a város gazdasága szempontjából is előnyös, továbbá megbízható munkahelyeket biztosít, illetve tovább bővíti a helyi szolgáltatásokat.

Porga GyulaPorga Gyula

Szintén személyesen volt jelen a Praktiker tulajdonosának, a Wallis Csoportnak az alapító elnöke, Veres Tibor. A cégcsoport 2016-ban vásárolta meg a Praktikert, ami így száz százalékig magyar tulajdonba került, a cégfilozófiában pedig meghonosították a Veres Tibor által is kiemelt értékeket, úgy, mint a folyamatos építkezést és a becsületes munkába fektetett energiát. Ezek eredményességére jó példa az is, hogy a Wallis Csoport 6500 embernek ad megélhetést Magyarországon, miközben igyekeznek együttműködni helyi szinten a kis- és középvállalkozásokkal, így a vesztprémi Praktiker is keresi a környék kapcsolódó vállalkozásaival az együttműködéseket beszállítói szinten.

Veres TiborVeres Tibor

A Praktiker áruházak, így a veszpréminek is a szolgáltatásairól már Flórián László, a Praktiker ügyvezetője beszélt, aki azzal kezdte köszöntőjét, hogy az itteni üzletüket a cég zászlóshajójának szánják, amivel szeretnék a környéken élők mellett azokat is kiszolgálni, akiknek nyaralójuk van a Balaton környékén.

Így itt is működik az a webshop, ahol ha valaki leadja a rendelését, azt a veszprémi üzletben két óra alatt összekészítik számára, felgyorsítva ezzel is a vásárlást. De házhoz szállítás is elérhető náluk, az üzletben pedig lapszabászat és festékkeverés is a vásárlók rendelkezésére áll. A bejáratnál önkiszolgáló kasszák is működnek, adott háromféle SZÉP-kártyás fizetési lehetőség, valamint utánfutó-kölcsönzés is gazdagítja a szolgáltatások körét.

„Nem termékeket, hanem megoldásokat szeretnénk értékesíteni” – mondta az ügyvezető, utalva a Praktiker személyes tanácsadóinak fontos szerepére, akik igény szerint a vevőknek első kézből, személyre szabottan tudnak segíteni egy-egy termék kiválasztásában.

A veszprémi üzlet bástyája a kertészeti részleg lesz, ahol közel 4000 termék elérhető. Ezt már Dorogi János, a Praktiker értékesítési és operációs igazgatója mondta a megnyitón.

A képen baról jobbra: Dorogi János, a Praktiker értékesítési és operációs igazgatója, Mező Gyula, a Wallis Asset Management Zrt. vezérigazgatója, Veres Tibor, a Wallis Asset Management Zrt. Igazgatóságának elnöke, a Wallis Csoport alapítója, Porga Gyula, Veszprém város polgármestere, Flórián László, a Praktiker ügyvezető igazgatója, Péterfay Norbert, a Praktiker veszprémi áruházának vezetőjeA képen baról jobbra: Dorogi János, a Praktiker értékesítési és operációs igazgatója, Mező Gyula, a Wallis Asset Management Zrt. vezérigazgatója, Veres Tibor, a Wallis Asset Management Zrt. Igazgatóságának elnöke, a Wallis Csoport alapítója, Porga Gyula, Veszprém város polgármestere, Flórián László, a Praktiker ügyvezető igazgatója, Péterfay Norbert, a Praktiker veszprémi áruházának vezetője

Az általa elmondottakhoz csatlakozott Péterfay Norbert, a veszprémi Praktiker áruházvezetője, aki hozzátette, hogy harminc kolléga dolgozik azért, hogy mindenki megkapja igény szerint a segítséget a vásárlásban.

A hivatalos szalagátvágás előtt a Praktiker vezetői a társadalmi felelősségvállalásukról is tanúbizonyságot tettek – a veszprémi Csolnoky Megyei Kórháznak egymillió forintos adományt adtak rá. Az intézmény részéről dr. Lang Zsuzsanna, orvosigazgató vette át képletesen a csekket. Tőle tudjuk, hogy az összegből több betegszobát is klimatizálni tudnak, így a Praktiker felajánlásával közvetlenül a betegek helyzete tud javulni Veszprémben.

Dr. Lang Zsuzsanna, a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház orvosigazgatója, Göndörné Csabi Gabriella, a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház gazdasági igazgatója, Veres Tibor, a Wallis Asset Management Zrt. Igazgatóságának elnöke, a Wallis Csoport alapítója, Péterfay Norbert, a Praktiker veszprémi áruházának vezetőjeDr. Lang Zsuzsanna, a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház orvosigazgatója, Göndörné Csabi Gabriella, a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház gazdasági igazgatója, Veres Tibor, a Wallis Asset Management Zrt. Igazgatóságának elnöke, a Wallis Csoport alapítója, Péterfay Norbert, a Praktiker veszprémi áruházának vezetője

A nyitóünnepség után lehetőségünk volt személyesen az értékesítési igazgató helyettessel körbejárni a sorokat. Alábbi cikkünkben még több érdekességet mutatunk be a veszprémi Praktikerről:

Kapcsolódó cikk
Mitől különleges a veszprémi Praktiker a barkácsáruházak között?
A szerdai veszprémi Praktiker áruház megnyitója után személyesen Németh Gyula, értékesítési igazgatóhelyettes vezetett körbe minket a sorokban. Ő pedig számos olyan kuriózumot is elárult, amivel a Praktiker egyedi a hazai barkácsláncok között.
Hajas Bálint
Szalai Csaba
további cikkek
Az energiatároló piacon a söptei projekt hozhatja el a nyarat gazdaság Az energiatároló piacon a söptei projekt hozhatja el a nyarat A Vas vármegyei Söptén egy olyan innovatív hibrid erőművi egységet avattak fel, amely a napelemes energiatermelést Vanadium Redox Flow technológián alapuló energiatárolással egészíti ki. A projekt előremutató példája annak, hogyan kapcsolható össze a megújuló alapú energiatermelés – jelen esetben egy fotovoltaikus rendszer – ipari léptékű, korszerű tárolási megoldással. A Portfolio ennek kapcsán Mihalovics Pétert, az Ideona Zrt. igazgatóságának elnökét kérdezte, aki a projekt szakmai hátteréről és a rendszerintegrációs kihívásokról is beszélt. ma 9:28 És eljött a politika digitális bullying-korszaka véleménycikk És eljött a politika digitális bullying-korszaka A kormány legújabb ötlete, miszerint 2025 végéig százezer digitális „harcost” képeznek ki a kommentmezők elhódítására, egyszerre emlékeztet egy késő Kádár-kori agitpropos továbbképzésre és egy disztópikus Black Mirror-epizódra, ahol a valóság elmosódik a trollprofilok és a patriotikus mémek tengelyén. Mindezt úgy, hogy a hivatalos narratíva szerint ez a kampány nem a kampány része. Mintha egy hadsereg felállítása csak egy kis digitális szakkör volna. Először is, tegyük tisztába: ez nem kommunikáció. Ez kollektív regresszió, a közbeszéd digitális középkorba taszítása. tegnap 14:20 Megválasztották az új alkotmánybírókat közélet Megválasztották az új alkotmánybírókat Alkotmánybírónak választotta az Országgyűlés kedden Polt Péter leköszönő legfőbb ügyészt és Hende Csabát, az Országgyűlés eddigi törvényalkotásért felelős alelnökét. 2025. május 20. 10:14 Jön a VII. Veszprémi Honvédelmi Nap programajánló Jön a VII. Veszprémi Honvédelmi Nap A hazai hadtörténet iránt érdeklődők idén is egyedülálló lehetőséget kapnak arra, hogy közelebbről is megismerjék a magyarországi hadszínterek feltárásának eredményeit. Egy tematikus kiállításon, a VII. Veszprémi Honvédelmi Napon május 24-én a látogatók betekintést nyerhetnek a roncskutatás legújabb eredményeibe.  2025. május 20. 9:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.